Související zápasy

FBC Přerov

Dorostenci směřují do třetího koše

Těžkou část sezóny má za sebou tým dorostenců, který se ve druhém výkonnostním koši utkal postupně s Troopers, Otrokovicemi, Gullivers Brno a Zlínem. Tým po celý listopad zužovala obsáhlá marodka a tak se k zápasům k doposud asi v nejtěžším koši cestovalo v dosti okleštěné sestavě. Kluci se ale ke všem zápasům postavili čelem a s velkou vervou a bojovností odehráli oba brněnské turnaje.

Přerov x Troopers 1:4

Zápas s Troopers byl asi jediný v koši, který se nám nepovedl ať už výsledkově, či přístupem. Byli jsme pomalí na nohách, v reakcích, prohrávali jsme hodně osobních soubojů a v útočné fázi jsme si moc šancí nevytvořili. Soupeř si aktivní hrou došel k zasloužené výhře.

Přerov x Otrokovice 5:1

S Otrokovicemi už to bylo jiné kafe. Hráli jsme s větší obětavostí, s vyšším sebevědomím a oproti předchozímu zápasu jsme si vytvořili i více šancí. V čem jsme však soupeře předčili, byla hlavně naše hra v obranné fázi, kdy jsme inkasovali jedinou branku a to až v poslední minutě zápasu.

Přerov x Gullivers Brno 3:8

Hodně těžké. Na naši straně 10 statečných v poli, na straně domácích Gullivers sestava v plné polní. Zápas jsme s Gulivery začali ale na výbornou. Soupeř hrál sice více na míčku, my jsme se snažili hrát více ze zatažené obrany a zkusit hrozit z brejků. To se nám v první části podařilo, když jsme do druhé třetiny šli s vedením 1:0. Od půlky zápasu, ale soupeř přepnul na vyšší rychlostní stupeň a ve druhé třetině nás potrestal čtyřmi brankami. I přes to, že soupeř přidal na začátku třetího dějství ještě dvě branky, kluci zápas nevypouštěli a podařilo se jim zápas snížit a konečné skóre lehce upravit.

Přerov x Zlín Lions 5:9

V tomto zápase jsme očekávali ještě těžšího soupeře než domácí Gullivers, avšak oproti předchozímu zápasu jsme byli více na míčku, čímž nás zápas pochopitelně i více bavil. V první třetině se hrálo nahoru dolů a skóre se několikrát měnilo. Soupeř dal rychlou úvodní branku, na kterou jsme hned dvakrát odpověděli. Do konce třetiny, ale ještě třikrát inkasujeme. Když ve druhé části zvyšuje soupeř na rozdíl tří branek, vypadá to s naším týmem bledě. Přichází ale naše dvě slepené branky a ze zápasu děláme nečekané drama. Škoda, že hned v první minutě třetí části dostáváme dvě rychlé branky, které rozhodují celý zápas. Kluci ale zaslouží velký obdiv, jak se s jednou lajnou starších žáků s oběma těžkými zápasy vypořádali.

Do konce kalendářního roku čekají na dorostence poslední dva turnaje, které odehrají 2. a 16.12. na domácí hale Start Přerov, kde se utkají s Torpedem Havířov, Slovanem Havířov, Otrokovicemi a Šternberkem.