FBC PřerovAligators
8:3(2:0,4:1,2:2)
ne 26. 11. 2023 17:00 @ SH SK START PŘEROV, Národní liga, 12. kolo

Muži zahájili druhou polovinu výhrou na domácí palubovce!

Do druhé poloviny základní části vstoupil mužský A-tým domácím utkáním v neděli 26.11. proti Aligators Klobouky. Po výhře 8:3 si muži připsali další tři body do tabulky a nadále drží čtvrtou příčku tabulky se shodným počtem bodů jako třetí Petrovice.

Po prohře v Havířově čekalo mužský A-tým domácí utkání proti Aligators Klobouky. Loňskému účastníkovi 1. ligy mužů se však v letošní sezóně příliš nedaří. V letošní sezóně Aligators zvítězili pouze pětkrát a z toho tři výhry získali až v prodloužení. Domácí si bez větších komplikací došli pro tři body do tabulky. Za Přerov se prosadili Ondřej Kowalik (2x), Matěj Ševčík (2x), Filip Hrabal, Jonáš Pavliš, Adam Zoubek a Michal Hrabica.

Průběh utkání:

Přerov vstoupil do utkání lépe. Od začátku komplikoval soupeři hru vysokým pressingem. Po osmi minutách hry se tak domácí mohli poprve radovat, když se prosadil Filip Hrabal. V čase 16:49 byl vyloučen domácí Šefčík. Z přesilovky Aligators však těžil Přerov, jelikož hostující obránce zabránil rychlému brejku Hrabici rukou. Rozhodčí neváhal a nařídil trestné střílení, které suverénně proměnil Ondřej Kowalik. Přesilovku se hostům využít nepodařilo a do šaten se tak šlo za stavu 2:0 pro hráče Přerova. Na další branku jsme čekali až do 28. minuty, kdy se podruhé v zápase prosadil Ondřej Kowalik. O 7 minut později se poprvé v zápase radoval také hostující celek a snížil na 3:1. Přerov však nechtěl drama připustit. Nejprve v čase 37:16 vrátil Přerovu tříbrankový náskok Zoubek. Ve 39. minutě pak domácí odskočili dvěma rychlými brankami Jonáše Pavliše a Matěje Ševčíka do vedení 6:1. První desetiminutovka poslední třetiny patřila hostům. Dvěma góly snížili na 6:3. V polovině třetiny však uklidnil domácí po úspěšně zahrané standardce Michal Hrabica. Na konečných 8:3 uzavřel v čase 57:32 druhou brankou v zápase Matěj Ševčík gólem v přesilové hře.

Komentář Michaela Hrušky: Aligáči nám chtěli vrátil prohru z minulého zápasu, ale my jsme je zaskočili naší hrou a nestačili nic udělat a domů jeli s prázdnou. Od nás povedený, koncentrovaný zápas od začátku až do konce. A důležité body do tabulky.

Komentář domácích Kořený Michal (Trenér): V zápase jsme splnili vše co jsme si řekli. Měli jsme velký tlak z našeho napadání, jen malá produktivita. Na to jaký jsme si vypracovali tlak jsme dali málo gólů. 3 body super. Skvělý start do zápasu. Jedeme dál

Komentář hostů Gremmel Jakub (Trenér): Přerov nás hned v úvodu překvapil vysokým napadením, což nám dělalo problémy. Bohužel chyba v naši přesilovce nás stala první třetinu. Pak momenty kdy můžeme nastoupit zpět do zápasu, tak nás zradí zakončení. Bohužel zapas nám od začátku utíkal a nám se nepodařilo chytit tempo. Domácí dnes ve všem lepší a zaslouženě si odnáší tři body. Nás nyní čeká složitá cesta ale věříme a budeme bojovat. Přes týden najdeme sebevědomí, snad i nějakou útočnou kreativitu a konečně zlomíme domácí smůlu. Jsme v tom všichni společně. Děkujeme za podporu. HouhouAli

Muže nyní čekají dvě venkovní utkání. Nejprve odcestují v sobotu 2.12. do Petrovic, které se aktuálně nachází na třetím místě tabulky se stejným počtem bodů jako Přerov. Hned o týden později je čeká výjezd do Třince, který je naopak o jednu příčku za Přerovem, tedy 5. se ztrátou čtyř bodů na Přerov s Petrovicemi. Poslední zápas před Vánocemi odehrají muži na domácí palubovce v sobotu 16.12, a to derby s Hranicemi.