Související zápas

FBC Přerov
FBC PřerovOlomouc
1:2(0:1,0:0,1:1)
ne 26. 11. 2023 10:10 @ SH Gymnázium Uničov, Liga starších žáků - skupina 7, 7. kolo

Starší žáci slaví postup do nadstavby soutěže

Kategorie starších žáků odehrála v uplynulém víkendu poslední zápas základní části své soutěže, kdy se v nejtěžším zápase sezóny utkala s Olomoucí. Ta v našem vzájemném zápase musela za každou cenu zvítězit a tak se čekala velká válka.

Naši hráči šli do zápasu s docela slušným polštářem. Postupová politika byla otevřena rovnou pro 4 týmy, které se v posledních zápasech základní části rvaly o postup do nadstavby, kam postupují nejlepší dva týmy z Olomouckého a tři týmy z Moravskoslezského kraje. Klukům i v případě prohry s Olomoucí hrálo do karet dosavadní získané skóre a tak s Olomoucí nesměli prohrát o více než 12 branek.

S Olomoucí jsme si ale takové řeči vůbec nepřipouštěli, do zápasu se šlo s tím, že se jde vyhrát. Zápas byl skvělou podívanou, které snad nechybělo nic kromě branek. Ty padly celkem pouze 3. Šance byly v průběhu zápasů vidět na obou stranách, činili se i oba brankáři. Po celou dobu se hrál bojovný florbal, bojovalo se o každý metr na hřišti.

Soupeř se v první třetině dostal do vedení 1:0, které mu vydrželo až do půlky třetí třetiny, kdy se nám podařilo vyrovnat z hole Braunera. Dvě minuty před koncem ale soupeř dokázal odskočit na rozdíl jedné branky a ani naše závěrečná powerplay bez brankáře skóre nezměnila. A tak si Olomouc pojistila druhé postupové místo z Olomouckého kraje.

Na naše kluky teď čekají velmi pestré zápasy, kdy se kromě Olomouce, utkají do konce sezóny ještě s Vítkovicemi, Torpédem Havířov a SFK Havířov. S každým soupeřem se utkají celkem 3x. Už teď se jedná o velký úspěch a další zápasy budou pro ně skvělou zkušeností.

Sestava: Němec - Jurda V., Hanák, Pavlík, Dulovec, Jurda J., Alexa, Remeš L., Navrátil T., Majar, Brauner, Oškera