Brutální podívaná v Hluku a prohra mužů A 5:6

Čtyři zápasy po sobě proti čtyřem v tabulce nejvýše postaveným soupeřům v sobotu končil tým Přerova. Tentokrát zamířil na půdu týmu s nejvyšším počtem vstřelených branek, kterým je Spartak Hluk. Obránci Brauner, Vlček a Fafílek nebyli k dispozici a tak došlo k nutným přesunům v sestavě. Za svůj výkon se Přerov nestyděl a k bodům nebylo vůbec daleko.

FBK Spartak Hluk – FBC MSEM Přerov 6:5 (0:1, 3:3, 3:1)

Střely na branku: 39:18 (13:4, 14:7, 12:7)
Využití přesilovek: 0/2 – 1/1
Počet diváků: 25
Nejlepší hráči: Kovář – Ševčík

Góly (asistence): Jurečka 2 (Borges, Koutný), Ševčík (Kubalík), Loucký (Koutný), Koutný (Budník)

„Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře. Snažili jsme se dobře bránit, i když to někdy nebylo jednoduché, protože hokejový Hluk byl velice nepříjemný v osobních soubojích,“ viděl hru Přerova útočník Martin Jurečka. Samotný nástup se nesl v duchu velkého tlaku domácích. Navíc, už z úvodních střídání se dalo vytušit, že třeba úder holí do hlavy není důvodem pro akci ze strany rozhodčích. Zdeněk Raška v bráně načal další povedený večer a Přerov tak byl za vedení 1:0 po první třetině rád.

Ve druhé části Přerov ukázal, že to nebudou mít dnes kluci z Hluku „zadarmo“. Útočnou snahu Hluku střídaly kontry Přerova a favorit, troufám si říct, nebyl v této části lepší. Obě strany se trefily třikrát a Přerov šel do poslední třetiny s náskokem. Pokračovala drsná podívaná, jak slovně, tak fyzicky a Přerov přišel o obránce Tomáše Hořeckého, který zamířil do nemocnice.

Štěstí, kterému šli naproti, se k domácím přiklonilo v úvodu třetí třetiny. Tečovaná střela z půlky, další teč po standardní situaci a opařenost hostů ztrestal ještě další tlak a gól bratrů Krchňáčků – 6:4. Historicky první vyloučení domácích v utkání přišlo ve 45. minutě a Přerov snižuje na rozdíl gólu. Minutu před koncem je domácím nabídnuto trestné střílení. „Faulující“ Hnila je "bez sebe", dostává tři tresty. Raška chytá, Přerov namísto ve třech, hraje ve čtyřech (nevím proč), odvolává gólmana a vytváří si minimálně dvě dobré šance, ale vyrovnání se nekoná.

„Naše hra byla celkem dobrá, bojovnost nám taky nechyběla, jen víc střel a opět naše špatná třetí třetina, která se nám moc nepovedla. I když jsme zápas zdramatizovali, tak to bohužel na body nestačilo. Závěrem nesmíme zapomenout na velmi špatné rozhodčí, kteří se opět vyznamenali“ dodala přerovská „pětka“. Po zápase se snášela chvála na výkon brankáře Rašky, ale ocenění za muže zápasu si nakonec „odnesl“ Matěj Ševčík, který hrál po většinu zápasu ve dvou útocích (ze tří).

Textový online přenos

Sestava: Raška – Malina, Grener, Hořecký, Dvořák - Koutný, Loucký, Budník, Hnila, Jurečka, Ševčík, Kubalík, Borges

Autor článku: Petr Malina