Derby v závěru pro sebe ukořistily Hranice

Mužský A-tým čekal v neděli na domácí hale dlouho očekávaný pikantní souboj. Za tým nedalekých Hranic se představili hráči, kteří v minulosti oblékali dres Přerova. Brankář Kosar, útočníci Hloch, Velech a Radim Klimecký tak měli o motivaci postaráno. Proti Radimovi navíc v dresu Přerova nastoupil jeho bratr Robert a pro oba to byla premiéra, jelikož ještě nikdy předtím nehráli proti sobě. V tabulce dělil oba soupeře jen bod a tak si domácí věřili, i když favoritem utkání nebyli. Zápas sledovalo skvělých 150 diváků, kteří hráčům připravili atmosféru hodnou derby.

FBC MSEM Přerov - FBC Hranice 3:6 (0:0, 1:0, 2:6)

Střely na branku: 16:31 (5:4, 8:9, 3:18)
Využití přesilovek: 0/4 - 1/2
Počet diváků: 150
Nejlepší hráči: Brauner - Velech

První dvě třetiny odehrál Přerov přesně tak, jak chtěl. Po taktické stránce a v nasazení byl výkon velmi nadějný, o to víc musí mrzet koncovka týmu a promrhaný čas v početní přesile. Přerov byl u míčků většinou dříve, vynutil si fauly a dostal se k několika velmi dobrým střeleckým příležitostem, na straně druhé chytal jistý Raška.

Za skóre 1:0 tak asi byli rádi spíše hosté. Bohužel pro domácí, třetí třetina byla třetinou hrůzy. Hra se Přerovu rozpadla, hráči nepracovali kompaktně, na hřišti se hostům otevírali stále více okénka k ofenzívě a Hranice toho po zásluze začali využívat. Až do 53. minuty byl stav utkání 2:2. Pak si vzal ale slovo Petr Velech a dvěma bombami do obou šibenic poslal Hranice do vedení. Přerov zbraně nesložil, Dvořák snížil a kdyby Malina nepřestřelil ve velké šanci branku, mohlo být zase srovnáno. Místo toho hosté ještě v samotném závěru stvrdili svou výhru dvěma góly a brali tři body.

Textový online přenos
Článek v Přerovském deníku

I když přišel herní kolaps ve třetí třetině, Přerov si z utkání může odnést pozitiva. Mezi takové patřil i výkon mladého obránce Filipa Braunera (na obrázku vpravo), který si vysloužil ocenění pro nejlepšího hráče Přerova. "Před zápasem jsem byl hodně nervózní, avšak během zápasu nervozita posupně opadala. Každopádně to byla velká zodpovědnost. Jsem rád, že jsem byl zvolen nejlepším hráčem našeho týmu. V tomto zápase mě to velmi potěšilo. Chtěl bych poděkovat všem, co se přišli podívat a podpořit nás." Filip pak za sebe zhodnotil i výkon celého týmu: "Celkový výkon v zápase bych hodnotil pozitivně. Od první minuty jsme vstoupili s velkým nasazením. Jak jinak, hráli jsme proti Hranicím (směje se). Po dvou třetinách jsme vedli 1:0, podle mě zaslouženě, jen škoda, že nám to tam víc nepadalo. Do poslední části jsme šli s cílem vyhrát třetinu. Je škoda, že se nám před tolika diváky nepovedlo dovést zápas do vítězného konce."

Sestava: Raška - Dvořák, Vlček, Brauner, Fafílek - Kubalík, Koutný, Malina, Klimecký, Hnila, Otevřel, Jurečka, Budník, Loucký

Autor článku: Petr Malina