Dorostenci vyhořeli opět v produktivitě

Poprvé v listopadu odcestovali k dalším zápasům 2.ligy dorostenců i přerovští hráči, kteří se utkali v nedalekých Hranicích s Uničovem  a domácím výběrem. Výkony v obou zápasech byly rozdílné, domů tak putovaly 3 body.

FBC Přerov – FBC ZŠ Uničov  1:4

Úvod zápasu s Uničovem, který prezentuje hned několik hráčů se zkušenostmi z výběrů OL kraje jsme totálně zaspali a hned v prvním střídání jsme inkasovali. První třetina patřila spíše Uničovu, který si vytvořil více střeleckých příležitostí a jen díky Raškovi v brance zůstalo skoŕe 1:0. Od druhé části se už hrál vyrovnaný florbal, hodně překvapila druhá pětka starších žáků, přes kterou se soupeř do konce zápasu jen stěží dostával do našeho obranného pásma. I když si tato pětka nevytvořila moc střeleckých příležitostí, nechala tuhle záležitost na zbývajících dorosteneckých lajnách. Do konce třetiny se i přes řadu šancí na obou stranách prosadil pouze soupeř v přesilovce a tak do třetí části jdeme s dvoubrankovou ztrátou. Třetí třetinu jsme dostali Uničov pod tlak a konečně vstřelili jinak skvělému Faltusovi v uničovské brance první branku. Přichází asi pět gólovek z naší strany, které totálně zahazujeme, či nás až neskutečnými zákroky maže Faltus.  V rozhodující části hry, kdy máme soupeře na lopatě, dělají jinak skvěle pískající rozhodčí hrubku, která nás posílá už totálně do kolen, v přesilovce inkasujeme a je po zápase. Zápas rozhodla však naše nemohoucnost vstřelit branku a fatální fauly v útočné třetině a opět jsme si vylámali zuby na skvělém Faltusovi. Jinak to byl pro náš mladý tým hodně poučný zápas a budeme rádi za další takové vyrovnané zápasy bez ohledu na výsledek.

FBC Přerov – FBC Hranice  6:1

Tento zápas jsme pojali spíše improvizačně, kdy nás čekal soupeř ze spodní části tabulky a tak si většina hráčů vyzkoušela zahrát v jiných lajnách či na jiných postech než jsou zvyklí. Sestavu navíc doplnily hráčky z dorostenek Divišová, Palinková, Ryšavá, pro které to byl už druhý zápas s hochy v této sezoně a pro Ryšavou vůbec premiérový gól v mužské soutěži. Tím, že došlo někdy až v hrubým změnám v sestavě, mělo za výsledek i celkové dění na hřišti, kdy se v určitých fázích zápasu hrál dosti škaredý florbal. Jelikož jsme od první třetiny zápasu měli dostatečný náskok, mohli jsme si tyto změny v sestavě dovolit a vyzkoušet různé varianty, které nám do dalších střetnutí ukázaly nové poznatky. Nutno pochválit ale i hostující celek, který si v pár pasážích zápasu vytvořil tlak, se kterým měli naši hráči problémy. Ať už to ale byl skvělý výkon brankáře Rašky v zápase s Uničovem, tak v tomto zápase to byl skvělý Lanča.

Sestava: Raška, Lanča – Paulovič, Foldyna, Mitaš, Kowalik, Pospíšil, Zahradníček, Bělaška, Suchánek, Pavliš, Možíš, Večerka, Šefčík, Hrabica, Porvol, Pospíšilík, Divišová, Ryšavá, Palinková

Autor článku: Pavel Ceh