Raška vychytal A-týmu sobotní výhru

Muži A FBC Přerov a jejich první domácí utkání nové sezóny. To přišlo na řadu v sobotu 7. 10. a soupeřem byl týmu v modročerném celek Frýdku-Místku. Nová sezóna, staré zarezlé problémy uvnitř týmu, zdá se ovlivňují atmosféru a výkony přerovského týmu. Hosté toho tentokrát nevyužili a to proto, že záda hráčům z Hané kryl brankář Zdeněk Raška.

FBC SpartaK MSEM Přerov - FBC KOVO KM Frýdek-Místek 5:3 (1:0, 0:1, 4:2)

Střely na branku: 36:36 (9:12, 11:15, 16:9)
Využití přesilovek: 0/2 - 0/3
Počet diváků: 42
Nejlepší hráči: Raška - ?

Góly (asistence): Kaďorek 2 (Jurečka), Fafílek (Kaďorek), Koutný (Kaďorek), Budník

Oba týmy mají asi své problémy. Těžko pochopit kolektivní trápení týmu jako Frýdek-Místek, který má v sestavě několik florbalově kvalitních individualit. Přerov na tom momentálně není moc lépe a tak mohl být rád za vedení 1:0 po první třetině. V té druhé totiž přišel herní propadák. Frýdek-Místek motal domácí tým, který zachránil brankářský výkon Zdeňka Rašky. Ten inkasoval jen jednou z 27 střel na branku, včetně odolání třem přesilovým hrám. Stav byl 1:1. Poslední třetina, ta domácím už vyšla přeci jen lépe. Přerov pochopil, že na míčku s aktivitou se dá na soupeře hrát, ba co víc, vytvářet si šance. Ofenzívu vedenou zejména prvním útokem podpořila drzá akce Budníka, který vstřelil vítězný gól. Čtyři body v zápase zapisoval útočně silný Kaďorek.

Textový online přenos

"Rozhodla naše větší bojovnost a chuť po vítězství ve třetí třetině" hledal pro Přerovský deník důvody k výhře zkušený Jakub Hnila.

Sestava: Raška - Dvořák, Fafílek, Brauner, Vlček - Koutný, Jurečka, Kaďorek, Budník, Hnila, Hořecký, Malina, Klimecký, Borges

Foto (tým): Sandra Segeťová, foto (Zdeněk Raška): Jan Pořízek

Autor článku: Petr Malina