Série proher u konce, „Áčko“ mužů porazilo Šumperk

Pět porážek v řadě čítali florbalisté Přerova před domácím zápasem proti Asperu Šumperk a tak bodová nutnost byla v hale přítomná. Přerovu se zápas povedl a v celém zápase většinou vedl.

FBC MSEM Přerov – FbC Asper Šumperk 7:4 (3:1, 1:2, 3:1)

Střely na branku: 27:24 (11:8, 8:7, 8:9)
Využití přesilovek: 0/1 – 1/2
Počet diváků: 40
Nejlepší hráči: Budník – Matěj

Góly (asistence): Jurečka 2 (Kubalík, Budník), Budník 2 (Jurečka 2), Hnila (Budník), Borges (Grener), Ševčík (Koutný)

Přerovu vyšla první třetina, soupeře pro sebe netradičně přestřílel a skóre bylo 3:1. V ofenzívě se střelecky dařilo útoku Jurečka, Hnila, Budník, který se postaral o všech pět prvních gólů Přerova. Ve 41. minutě upravuje Jurečka na 5:3 a nastává otázka: "Dokáže dnes Přerov své vedení udržet?" Hosté se do velkého tlaku nedostávají a zbylé dva útoky Přerova pečetí skóre.

Příčiny vítězství hledal obránce Radim Dvořák (střelec na fotce - archiv): „Slabší Šumperk jsem dlouho nezažil. Dneska na soupeře platila asi zkušenost a naše držení míčku, o což jsme se snažili a docela se nám to dařilo.“ A jak se přerovské „sedmnáctce“ hrálo? „Ačkoliv moc netrénuju, tak nejsem úplně ve 100% formě, především technicky.“

Textový online přenos

Sestava: Raška – Brauner, Malina, Dvořák, Fafílek – Koutný, Grener, Ševčík, Jurečka, Hnila, Budník, Borges, Kubalík, Loucký

Autor článku: Petr Malina