Sympatický výkon starších žáků před domácím publikem

V neděli 26. března se starší žáci již pomaličku rozloučili s letošní sezonou. Po třech odehraných zápasech stojí před nimi už jen poslední zápas proti Jeseníku. V domácím prostředí se utkali na hale vedle zimního stadionu s Mohelnicí, Hranicemi a lídrem soutěže z Uničova. Až na zápas s Hranicemi se jednalo o zápasy ve vysokém tempu, převážně s Uničovem, který oba celky označily za zápas sezony.

Zápas s Mohelnicí měl skvělé tempo. Oba celky se prezentovaly aktivním pojetím hry, takže diváci určitě nesledovali černobílý film. V zápase jsme vždy vedli, vytvářeli jsme si řadu šancí, a to převážně Kolomazník, který v tomto duelu završil hattrick. Až výpadek v druhé půlce prostřední části, kdy jsme vedli 3:1 a nechali soupeře vyrovnat  z nepochopitelných hrubek některých jedinců, které by si neměli dovolit ani elévci, jsme nakonec zápas dotáhli do vítězného konce a zvítězili 4:3. Řada našich neproměněných šancí nám udělalo ze zápasu zbytečné drama.

Druhý zápas s Hranicemi, které přijely kvůli střevní viróze oslabeny, tentokrát tempo postrádal. I přes herní převahu v první třetině, kdy jsme vedli o tři branky, jsme v hlavách přestali myslet na záležitosti týkajících se florbalu, což mělo za výsledek snížení Hranic na 2:3. Po ohlušujícím time-outu domácího realizačního týmu se výkon lehce pozdvihnul, přidaly se dvě branky, což znamenalo konečný výsledek 5:3. Zbytečně se kluci přizpůsobili hře soupeře, stejně jako s Prostějovem na minulém turnaji, takže to nebyla zrovna velká hitparáda.

Poslední zápas s Uničovem měl vše, co takový zápas má mít – skvělé tempo, zvraty v zápase, přesilovky, hodně branek či výborné brankáře. Úvod zápasu patřil nám a to převážně prvních pět minut, kdy jsme měli asi pět vyložených šancí, který skvěle lapil Matěj Faltus v uničovské kleci. Poté se hra přesouvala ze strany na stranu. Nakonec jsme inkasovali z přesilovky a minutu na to po špatně postavené zdi podruhé. Kdo nás však zná, tak ví, že bojujeme do poslední minuty, ať je skóre pro nás nepříznivé, jak chce. Kolomazník snižuje, následně z naší přesilovky posílá Pavliš střílenou přihrávku na Šefčíka, který tečí přelobuje Faltuse – 2:2. Uničov se opět dostává do vedení po nekompromisní střele k tyči, následuje řada šancí na obou stranách. Od půlky hřiště vyrovnává dělovkou Škop. Ve třetí třetině se opět činí několika zákroky Faltus, ale jsou to opět hosté, kteří odskakují o jednu branku. Konečné skóre upravuje Večerka, střelou na bližší tyč, čímž dává zápasu konečnou tečku. Skvělý zápas, který se dal přirovnat k přátelskému zápasu s Otrokovicemi skončil přijatelnou remízou.

Kluci se momentálně nachází na páté příčce, kde už také na konci sezony skončí. Před sebou mají totiž poslední zápas s Jeseníkem.Všem rodičům zároveň děkujeme za podporu v ochozech :)

Sestava: Antoniazi, Konupčík – Váhala, Šamořil, Pavliš, Pospíšilík, Škop, Šefčík, Možíš, Zvěřina, Vlček, Kolomazník, Večerka, Hrabica, Suchánek, Bělaška

Autor článku: Pavel Ceh