Těžké zápasy junioři zvládli bravurně

V neděli 17.12. odcestoval tým přerovských juniorů na svůj poslední turnaj roku do Litovle. V prvním zápase se střetli se Šternberkem. Zápas to byl zpočátku vyrovnaný, ale Přerov utkání dokázal dovést do vítězného konce. Druhý zápas byl o poznání těžší, Přerov musel dvakrát dotahovat a v poslední třetině otočil skóre na svoji stranu a slavil tak další důležitou výhru.

FBC Přerov 7:1 Fbc Excalibur Šternberk

První třetina utkání byla velmi vyrovnaná a odpovídalo tomu i skóre 1:0. Do druhé části vstoupil lépe Přerov a s velkou chutí vstřelil tři rychlé branky. Po smolném odrazu Šternberk snížil na 4:1, ale více gólů už nepřidal. Ke konci třetiny využil přesilovku Budník a do třetí části se šlo za stavu 5:1. V poslední třetině přerovští Šternberku nic nedovolili a byli takřka celou dobu na míčku. Výhru si tímto způsobem pohlídali a dokonce přidali ještě dva góly.

FbC KOVO KM Frýdek-Místek 3:4 FBC Přerov

"Okolo Frýdku cestička.". V druhém zápase přerovské mládence čekal nelehký úkol, porazit Frýdek-Místek. Frýdek udeřil hned ze začátku a rychle se dostal do vedení 2:0. Do konce první třetiny však stihl snížit Kowalik a zpoza brány vyrovnal Brauner. Ke konci první části se ještě trefil Frýdek. Samostatný nájezd, kterým byl slezský tým potrestán za dřevorubecké umění obou obránců, Bělaška neproměnil. Do 2. třetiny šel Přerov za stavu 2:3. Třetina prostřední přinesla hodně šancí, ale gól v ní nepadl. Zápas měl rychlé tempo a zbývala už jen poslední třetina. Hned ve 4. minutě třetí třetiny se trefil Budník a bylo vyrovnáno. V 7. minutě otočil Kowalik a Přerov šel do úzkého vedení o jeden gól. Přerov si závěr zápasu pohlídal a domů veze 6 bodů!

Sestava: Filip Lanča, Václav Raška, Ondřej Foldyna, Adam Budník, Jiří Loucký, Filip Brauner, Jakub Vlček, Ondřej Kowalik, Martin Filka, Milan Otevřel, Michal Bělaška, Matěj Ševčík

Autor článku: Michal Bělaška