Ženy mají za sebou další sérii zápasů

Další čtyři zápasy odehrály ženy. Podařilo se jim ukořistit dvě výhry, jednu remízu a jednu prohru.

Ve dvou zápasech, které se odehrály 8. října 2017 v Ostravě, se projevoval přerovský tým na hřišti mnohem sebevědoměji než při následném výletě do Havířova. První zápas s SK P.E:M:A Opava proběhl bez větších komplikací. Holky z Opavy tentokrát nechaly chrániče na zuby doma, a tak si ženy připsaly poměrně bezbolestnou výhru. I když samozřejmě nezapomněly na mírnou dramatizaci situace v poslední třetině, kdy si za stavu 5:0 nechaly vstřelit dva góly a zápas tak skončil 5:2.

Druhý zápas s 1. SC Tempish Vítkovice B zvládly přerovské florbalistky ze dvou třetin výborně. Soupeř jim sice po pěti minutách hry vstřelil gól, ale dlouho se z vedení neradoval. Marťa Smékalová dvěma góly zařídila vedení Přerova nad rezervou ostravského týmu. V desáté minutě druhé třetiny se z ničeho nic rozhodla dvěma góly provětrat síť za zády brankářky soupeře Janča Hrčková, čímž navýšila vedení na 4:1.
Dostatečně vyděšené třígólovým náskokem nastoupily ženy do poslední třetiny. V prvních pěti minutách si nechaly vstřelit tři góly a bylo po vedení. Z vyděšeného, ale poklidného vedení se stal litý boj. V čase 10:10 se zásluhou třetího gólu Janči Hrčkové podařilo Přerovu dostat opět do vedení. Stačilo ho jen udržet… takže jsme 6 vteřin před závěrečným hvizdem holky dostaly gól a domů si odvezly remízu 5:5.

Větrný den 29. října 2017 strávily ženy pro změnu opět na severu, tentokrát v Havířově.

Do prvního zápasu nastoupily proti týmu FBC Ossiko Třinec. Ze zápasu si odnesly 18 trestných minut a jinak nic. Třinec byl jasně lepším týmem a vyprovodil Přerov ze hřiště poměrem 8:0. Jak pronesl po zápase moudře trenér Jarda Kubáč, „někdy ta prohra přijít musela“. Jen možná nemusela být tak beznadějná…

V dalším zápase si přerovský tým spravil chuť s domácím Havířovem. Od třetí minuty první třetiny vedl a, světe div se, bez problému tentokrát zvládl vedení udržet. Ačkoliv všechny hráčky odehrály velmi pěkné utkání, střeleckou formu měla protentokrát skvěle vyladěnou Zuzka Hrabalová. Ono je totiž, milý čtenáři, přeci jen poměrně obtížné vstřelit čtyři góly v jednom zápase. No a Zuzka, ta to zvládla i s vysavačem! Zápas s Havířovem skončil vítězstvím 3:6 pro Přerov.

Po šesti zápasech se ženy FBC Přerov drží v průběžné tabulce kolem třetího místa. Už nyní je ovšem zřejmé, že budou bojovat o první místa v kategorii „Tresty“, kde s celkovými 42 minutami jednoznačně vedou před týmem S.K. P.E.M.A. Opava s pouhými 23 trestnými minutami. Na vině tomu stojí zejména nevybíravé slovní projevy, jež se pokusíme eliminovat zápasovým bobříkem mlčení a v případě nefunkčnosti této metody kvalitní lepicí páskou.

Soupiska: Dvořáková – Dvorská, Hrčková (3+3), Stržínková (1+3), Oujezdská (2+3), Slaninová (1+1), Gaďourková Cibulková, Šustová (1+0), Smékalová (2+2), Porčová (1+2), Axmannová (0+1), Hrabalová (4+0), Zmeškalová (1+1)