Ženy porazily rezervu FBC Ostrava, s Rožnovem braly bod

V sobotu 16. 9. vyrazily ženy Přerova v posílené sestavě do Opavy, ze které přivezly čtyři body.

FBC Přerov 5:3 FBC ČPP Bystroň group Ostrava B
Góly a asistence: Segeťová (Oujezdská), Stržínková (Smékalová), Oujezdská (Cibulková), Stržínková (Hrčková), Smékalová (Stržínková)

Ve svém prvním zápase sezóny se Přerov utkal s FBC ČPP Bystroň Group Ostrava B. Přestože Ostrava přijela jen v sedmi lidech, bez boje se nedala. Přerov to také Ostravě značně zjednodušil, když během první třetiny byly vyloučeny hned čtyři přerovské hráčky. Ostrava využila první přesilovku a vedla 0:1.

Ve druhé třetině odskočila Ostrava soupeři na rozdíl dvou gólů. Přerov na sebe ale nenechal dlouho čekat. Náskok Ostravy snížila hráčka Segeťová, a vzápětí Stržínková dorovnala na 2:2, druhá třetina končila za vyrovnaného stavu.

Třetí třetina byla gólově příznivější pro Přerov. Hráčkám se podařilo Ostravě odskočit o tři další góly, kdy se trefily hráčky Oujezdská, Stržínková a Smékalová. Ostrava vstřelila ještě jeden gól, ale špatně rozehraný zápas nakonec pro Přerov skončil velmi příznivě. Přerov porazil Ostravu 5:3.

FBC Přerov 3:3 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm
Góly a asistence: Hrčková (Gaďourková), Segeťová, Smékalová

Zápas Přerov vs. Rožnov byl co se rivality obou mužstev týče pro diváka daleko atraktivnější. Skóre otevřela v první třetině Hrčková, a vedení Přerov udržel až do konce třetiny.

Druhou třetinu se střelecky ozval Rožnov, vždy v rozmezí deseti vteřin zápas obrátil a vedl nad Přerovem 1:2. Na dorovnávací gól si Přerov počkal až na konec třetiny, kdy v čase 11:50 vyrovnávala Segeťová.

Ani k závěru utkání družstva ve své bojovnosti nepolevila. Přerovu se opět podařilo urvat vedení po akci Smékalové, ale Rožnov zase rychle odpověděl a dorovnal. Ke konci třetiny měl na vrch Přerov, jen kdyby se podařilo vsítit vítězný gól. Zápas Přerov versus Rožnov tedy skončil remízou 3:3.

Autor článku: Barbora Gaďourková