Ženy se posouvají na průběžné třetí místo 2. ligy žen

FBC Spartak Přerov 2:0 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm
Góly a asistence: Stržínková, Smékalová (Slaninová)

Spartak se vydal do Třince v nemocemi prořídlé sestavě, o to víc toho odevzdaly na hřišti. Celkem vyrovnaný zápas překlopila na stranu Přerova Stržínková svou přesnou střelou, a poslala tak svůj tým do jednobrankového vedení. Ke konci první třetiny přidala gól ještě Smékalová po nahrávce kapitánky Slaninové.

Druhou třetinu Rožnov nabídl svému soupeři hned dvě přesilovky, bohužel Přerovu se ani jednu využít nepovedlo. Přesto Přerov dotáhl zápas do vítězného konce 2:0, a golmanka Dvořáková si odvezla po právu zaslouženou nulu!

FBC Olomouc 4:5 FBC Spartak Přerov
Góly a asistence: Slaninová (Dvořáková), Slaninová, Stržínková (Slaninová), Hrčková (Slaninová), Slaninová

Někdo by řekl, že do svého druhého zápasu Přerov nastoupil jako slabší ze dvou moravských rivalů. Opak byl však pravdou. Přerov se rval, a už ve třetí minutě vybojoval vedení na svou stranu, a to po neobvyklé souhře golmanky Dvořákové a kapitánky Slaninové. Přerovské kapitánce zápas více než sedl, neboť před koncem první třetiny skórovala znovu, a ještě nahrála Stržínkové na 3:0.

Druhou třetinu ženy Přerova opět perfektně ubránily, a i pod stupňujícím se tlakem olomouckých hráček vsítily ještě další dva góly, u kterých znovu figurovala kapitánka Slaninová.

Nepříznivý stav se rozhodla olomoucká střídačka řešit netradičně, když už v 5. minutě třetí třetiny odvolala gólmanku, a nastoupila proti perfektně hrajícímu Přerovu v šesti. Přerov semknutý kolem své golmanky se dokonale nacvičené přesilové hře Olomouce těžko bránil. Tato taktika se Olomouci částečně vyplatila, změnila pro ně smutně vyhlížející skóre, ale Přerov si výhru vzít nenechal, a po právu zvítězil 5:4.

Přerov si po urputném boji dovezl z Třince šest těžce vybojovaných bodů, které jim zpříjemnily prosluněnou sobotu.

Sestava: Dvořáková, Gaďourková, Hrčková, Smékalová, Simonová, Šustová, Slaninová, Stržínková, Veselá

O týden později...
FBC Spartak Přerov 5:4 FBK Horní Suchá
Góly a asistence: Slaninová (Hrabalová), Veselá, Šustová (Dvorská), Hrabalová (Veselá), Veselá (Simonová)

Jediným týmem s odvahou postavit se v neděli Přerovu byla Horní Suchá. Ta je sice podle tabulky druhým nejlepším týmem, ale ze zápasu s námi si neodvezla ani bod. Důvod je zcela zřejmý… přece neprohrajeme zápas v den narozenin našeho trenéra!

Sestava: Dvořáková, Dvorská, Gaďourková, Hrabalová, Hrčková, Smékalová, Simonová, Stržínková, Slaninová, Šustová, Veselá, Zmeškalová + čerstvě narozený trenér Kubáč

Autor článku: Barča Gaďourková