Naši muži šli do zápasu značně motivovaní, jelikož věděli, že nastává část sezóny, kde pokud chtějí pomýšlet na barážové příčky, musí bodovat (ne-li vyhrávat). A podle toho vypadal přístup hráčů jak k tréninkům, tak i k samotné přípravě na zápas a k zápasu. Za Přerov si odbyla v tomto zápase premiéru i posila Lukáš Chuděj, který si dokonce připsal i první bod v podobě asistence. Mužský A-tým nakonec porazil tým 1.FBK Eagles Orlová 8:5 a připsal si veledůležité 3 body do tabulky. Za Přerov se prosadili Ševčík (2x), Raška Lukáš (2x), Hrabica, Porvol, Bělaška a Pavliš. Smutnou událostí tohoto zápasu bylo zranění Matěje Porvola, což znamená rozšíření marodky o dalšího hráče. Do brány nastoupil s defacto nulovou tréninkovou přípravou Václav Raška.

Průběh zápasu: První branku zápasu vstřelili hosté, každopádně ještě ke konci první třetiny se mužům povedlo zápas otočit ve svůj prospěch, když během minuty a deseti sekund vstřelili 3 branky. Do šaten se tak šlo za stavu 3:1. V první třetině předvedli naši muži jeden z nejlepších, ne-li nejlepší, výkon v dosavadní sezóně. Během druhé třetiny navýšil přerovský tým svůj náskok na 5:1. V závěru druhé třetiny byl vyloučen Ondřej Kowalik na 5 minut, a tak čekal přerovský celek velmi náročný začátek třetí třetiny. Naši hráči však odbránili oslabení velmi zodpovědně a dokonce se Michalovi Hrabicovi podařilo vstřelit gól. Následně se Orlová pokusila ještě dvěma rychlými brankami dotáhnout, ale Přerov si zápas již pohlídal. V poslední minutě se ještě prosadily oba týmy a zápas tak skončil výsledkem 8:5 pro domácí Přerov. 

Sestava: Lanča, Raška V. - Pavliš, Porvol,Chuděj, Bělaška, Šefčík, Raška L., Kavka, Klimecký, Ševčík, Kowalik, Foldyna, Váhala, Hrabica, Gavaller, 

Komentář Lukáše Chuděje: Na to, že to byl můj první zápas v novém týmu a hned proti takovému soupeři, tak si myslím, že to bylo fajn. Už od prvního střídání jsem věřil, že podáme dobrý výkon a vyhrajeme. První třetina byla z naší strany perfektní. Šlo vidět, že jsme byli dobře fyzicky připraveni a ve všem jsme soupeře přehrávali. Většinu třetiny jsme hráli na míčku a kontrolovali hru. Tři rychlé, zasloužené góly nás dostaly do pohody. Druhá třetina byla též slušná, si myslím, až na pár situací, které nás ale nepoložily a hráli jsme dál (např. 5ti minutový trest). Od třetí třetiny začala hrát Orlová osobku a začali aktivně napadat. Nic moc to s námi neudělalo a pořád jsme hráli svoji hru a též jsme si vytvářeli šance. Zaslouženě jsme vyhráli a získali 3 důležité body do tabulky.

Přerov si tak připsal do tabulky další důležité tři body v boji o barážové příčky. Nyní je čeká další velmi důležitý a obtížný zápas ve Zlíně, a to v sobotu 15.1. od 16:00. Následující týden je pak čeká dvojzápas s aktuálně druhým Šumperkem. 

Stránky a výsledky Divize naleznete na tomto odkazu: https://www.ceskyflorbal.cz/souteze/elitni/divize/
Online ze zápasu zde