Za začátek letošní sezóny bychom mohli považovat společné soustředění v Rožnově pod Radhoštěm. Před tímto soustředěním odehráli muži přátelský zápas s ostravským týmem MVIL, hrajícím Národní ligu. V rámci soustředění pak odehráli přátelské zápasy s Rožnovem a Hranicemi. K poslednímu přátelskému zápasu pak odcestovali do Mohelnice. Mladý tým se tak sehrával a postupně vyhlížel start sezóny plné očekávání. 

Přerovské áčko má nejmladší tým Divize E. Za A-tým nastupuje hned 9 hráčů mladších 20 let. 

POHÁROVÁ CESTA

První zkouškou pro tým Přerova byla pohárová utkání v Šumperku. Obrovská facka hned na úvod… Ze čtyř zápasů pouze jedna výhra. Polehčující byl fakt, že mladý tým odcestoval bez trenérů. Každopádně to bylo jakési varování, záminka, k tomu, aby se zapřemýšlelo jak dál. Pohárové zápasy byly však brány jako příprava na ligovou soutěž - Divizi. Čtvrté místo ve skupině naštěstí stačilo na postup do druhého kola. Ve druhém kole čekal přerovské muže domácí zápas se Vsetínem. Ten už za přítomnosti trenérů zvládli bez větších obtíží a zvítězili 10:5. Další kolo je čekalo hned následující víkend, a to v dalekém Českém Těšíně. Ve velmi tvrdém utkání s týmem z Regionální ligy si připsali naši muži výhru 15:2. V neděli 19. září vstoupil mužský A-tým do ligové sezóny. Na domácí palubovce přivítal Florbal Vsetín, se kterým se utkali již v rámci druhého kola Poháru Českého florbalu. Průběh byl obdobný jako při prvním střetnutí a Přerov bral první tři body za výhru 7:1. Blížil se “florbalový svátek”. Na přerovskou halu Spartak přijela ve středu 22.9. prvoligová Letka. I přes velkou snahu a dobrý výkon však naše áčko podlehlo favoritovi 3:7. Pohárová cesta tak pro FBC Přerov skončila a veškerá pozornost směřovala k Divizi. 

DIVIZE

Druhý ligový zápas v sezóně, hned těžké derby v Prostějově. Jakoby už byla znát únava po náročném programu (především po středečním zápase s Letkou). Vstup do zápasu z pohledu Přerova - tragédie. Každopádně se naši hráči dokázali zvednout a přivezli do Přerova velmi důležité 3 body. V dalším zápase čekal na Přerov kvalitní tým Třince, proti kterému se až dosud nepodařilo zvítězit. Na domácí palubovce zvítězil přerovský tým 5:4, především zásluhou 4-gólového Lukáše Rašky, který zkompletoval hattrick vyrovnávacím gólem na 4:4 v čase 59:53 a následně rozhodl 9 sekund před koncem prodloužení. Pokřik Bobr´s on fire (přezdívka Lukáše Rašky, pozn. red.) doprovází naše muže až doposud. Týden nato odcestoval A-tým do Orlové. Velká zima na hale, pro oko diváka nudný zápas. Krutá první divizní prohra 3:10. Spravit chuť si Přerov mohl již následující víkend. Na domácí hale hostil Zlín Lions. Na přerovské hale se po 14 dnech znovu prodlužovalo. Tentokrát se však Přerov bohužel z bodu navíc neradoval a podlehl Zlínu 7:8 v prodloužení. 

Přerovští muži byli pouze dvakrát bez bodového zisku. Na druhém místě je Šumperk, mající na svém kontě 3 prohry v základní hrací době.

LEPŠÍ ZÍTŘKY?

Po dvou prohraných zápasech v řadě Přerov nutně potřeboval bodovat a navázat na úspěšný vstup do sezóny. Čekalo je utkání s posledními Domaslavicemi. Roli favorita zvládli a brali tři body za výhru 12:7. Po zápase s posledním týmem tabulky je čekal zápas také s předposledním týmem, Frenštátem pod Radhoštěm. Přerov se v tomto období potýkal s četnými absencemi, a tak do zápasu s Frenštátem nastoupili i hráči B-týmu Lukáš Bibr a Jakub Zavadil. I v tomto zápase potvrdil Přerov roli favorita a zvítězil 7:4. Blýskalo se na lepší zítřky? 

DERBY S VELKÝM D

Derby s velkým D. Zápasy s Olomoucí jsou vždy jiné. Olomouc jako každou sezónu má za cíl postoupit a podle toho i značně posiluje. Mladý tým Přerova byl tak jasným outsiderem. Napínavý zápas, ve kterém se Přerovu však povedlo zvítězit 6:5. Senzace. 3 body mířili do Přerova. Možná právě tento zápas byl zlomový, jelikož našim hráčům ukázala, že nic není nemožné. Následovalo domácí utkání s nevyzpytatelným Uničovem. A-tým chtěl navázat na výhru v Olomouci, a to se jim povedlo. Přerov nakonec porazil Uničov 11:4. Za týden odehrál muži další venkovní zápas. Tentokrát je čekalo již třetí utkání proti Vsetínu v letošní sezóně. Proti Vsetínu se mužům letos prostě dařilo, a tak brali 3 body za výhru 8:5. A co víc? Výhrou nad Vsetínem se posunuli na 3. místo Divize E. Pokračovat ve vítězné sérii chtěli muži i v dalším zápase. Čekalo je domácí derby s Prostějovem, kde je motivace o to větší. Bohužel však tímto zápasem série 5 výher v řadě skončila. Přerov podlehl Prostějovu 9:10 po nájezdech. 

V ještě jedné statistice se Přerov nachází v horních patrech. Nikoliv hráči, ale Vy fanoušci. Na domácí zápasy Přerova je druhý nejvyšší průměrný počet diváků. Před zápasem s Třincem, kde domácí slavili 10 let vzniku, však Přerovu patřilo místo první.  Za to Vám moc děkujeme a doufáme, že v tom budeme společně nejen pokračovat, ale i počet diváků zvyšovat.

Přerov má s 66 diváky na zápas druhou nejvyšší průměrnou návštěvnost na domácích zápasech. Do prvenství se dostal Třinec právě díky zápasu s Přerovem a oslavami 10 let vzniku (73 diváků). 


Do druhé poloviny sezóny vstoupil A-tým mužů zápasem v Třinci. Zápas proti jednomu z nejkvalitnějších týmů Divize E skončil lépe pro domácí, když porazili naše muže 9:5. Tento zápas byl navíc oslavou 10. výročí vzniku tamního klubu a na zápas zavítalo 159 diváků. Za Přerov v tomto zápase nastoupil Radim Klimecký, který poslední sezóny strávil v Hranicích, hrajících Národní ligu a v letošní sezóně nastupoval za přerovský B-tým. 

První polovinu sezóny tak Přerov po zápase s Prostějovem zakončil na 3. místě tabulky. Po zápase s Třincem se však přerovský A-tým o dvě místa propadl a na čtvrtý Třinec ztrácí 2 body. Pozitivní je ale fakt, že má minimálně zápas k dobru oproti všem týmům. 

AKTUÁLNÍ KÁDR:

  • Trenérem mužů A je Petr Malina.
  • V bráně nastupují: Filip Lanča a Václav Raška
  • Hráči v poli:  Adam Pospíšilík, František Šamořil, Lukáš Raška, Martin Filka, Martin Kubalík, Matěj Porvol, Matěj Ševčík, Maxim Šefčík, Michal Bělaška, Michal Hrabica, Noel Gavaller, Ondřej Foldyna, Ondřej Kowalik, Petr Kavka, Šimon Váhala, Tobiáš Pavliš

Mužskému áčku navíc vypomohli hráči B-týmu: Lukáš Bibr, Jakub Zavadil a Radim Klimecký

A dlouhodobě zranění: Pavel Ceh, Adam Budník, Radim Dvořák a Filip Brauner

HODNOCENÍ TRENÉRA PETRA MALINY: "Sezónu provází momenty, kdy jsme někdy nahoře a jindy níž, podobně jako v životě. Nad vodou nás drží společná práce. Tým maká a posouvá se dopředu. Tím, jak jsme nezkušení, nám někteří soupeři sem tam odhalují slabiny. Věřím, že pracovat nepřestaneme a popereme se se ctí o barážovou trojku. Těší nás, že chodí fanoušci. Budeme potřebovat i jejich hlasivky už v následujícím zápase v sobotu 8. ledna proti první Orlové."