První zářijová neděle byla pro přerovské muže ve znamení dlouhého výjezdu na zápas do Českého Těšína. Ve 3. kole Poháru Českého florbalu porazili domácí Válec vysoko 15:2 a postupují tak do dalšího kola. Za Přerov se prosadili Kowalik (4x), Pavliš (2x), Raška L. (2x), Ševčík (2x), Bělaška (2x), Kubalík, Hrabica, Kavka.

Průběh zápasu:
Přerov se dostal do vedení již po necelých 2 minutách a během první třetiny přidal ještě další 4 branky. Během druhé periody se hostující tým prosadil 6x. V poslední minutě 2. třetiny redukoval skóre Český Těšín z nájezdu. Po dvou třetinách stav 1:11. Hra se poněkud přiostřila. V poslední třetině musel z důvodu zranění odstoupit Matěj Porvol. Hráči Přerova však zápas nadále kontrolovali a nakonec zvítězili 15:2.

Sestava: Lanča, Raška V., Pospíšilík, Porvol, Pavliš, Šefčík, Bělaška, Kavka, Dvořák, Kubalík, Ševčík, Hrabica, Váhala, Raška L., Šamořil, Gavaller, Kowalik, Filka, Foldyna

Vyjádření trenéra Petra Maliny:
Klukům patří pochvala za nasazení po celou dobu zápasu. Soupeře jsme přehráli dovednostmi a rychlostí. Naším cílem byla dobrá hra do obrany. To se povedlo částečně. Návraty a souboje tam většinou byly. Sem tam chyběly bloky a v hlavách jsme přemýšleli hodně ofenzivně, k čemuž asi sváděl průběh utkání. Mrzí nás zranění Matěje Porvola, kterému se dalo předejít. Motivací bylo si zahrát proti prvoligovému soupeři a to se povedlo. Těšíme se jak na tento domácí souboj, tak na domácí start ligy 19.9. se Vsetínem.

V dalším kole čeká na naše muže těžký soupeř z první ligy, a to vítěz zápasu TJ Slovan Havířov vs. FBC Letka.