A-tým doma za šest

Týmy ze středu tabulky přijely v rámci 5. a 6. kola florbalové Divize do Přerova k ligovým utkáním. V sobotu to byl nováček soutěže Orlová a v neděli Frýdek-Místek, který loni spadl z vyšší ligy. Obnovenou premiéru v dresu Přerova prožil Jaroslav Spáčil, který letos nenastupoval za extraligové Otrokovice a tento víkend poprvé posílil tým Přerova.

FBC Spartak MSEM Přerov - 1. FBK Eagles Orlová 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Střely na branku: 32:20
Využití přesilovek: 0/1 - 0/3
Počet diváků: 64
Nejlepší hráči: Ceh - Fukala

Góly (asistence): Koutný 2 (Kaďorek), Spáčil (Klimecký), Kaďorek (Jurečka)

Hra téměř po celý zápas připomínla hru na kočku a myš, ovšem ta kočku často kousala. V první třetině měli větší šance hráči Orlové ale využili pouze jedinou. Za Přerov se před brankou prosadil Koutný - 1:1. Hrubky na straně Přerova pokračovaly a zvlášť elitní první pětka hořela. Hosté přidali dva góly, na straně domácích se gólově podařila akce zakončená přesně Spáčilem - 2:3. Tlak zesílil v poslední třetině. Orlová už víceméně jen vyhazovala míčky a soustředila se na ubránění výsledku. Krouživé akce domácích nakonec v góly přetavila první pětka. Nejprve rychle rozehrál standardku Jurečka na Kaďorka a minutu před koncem se po Kaďorkově přihrávce rozdílové trefil "Dalec" Koutný - 4:3.

FBC Spartak MSEM Přerov - FBC Frýdek-Místek 15:0 (5:0, 4:0, 6:0)
Střely na branku: 39:18
Využití přesilovek: 1/2 - 0/3
Počet diváků: 68
Nejlepší hráči: Koutný - Gřundel

Góly (asisetnce): Koutný 6 (Kaďorek 4, Budník 2), Spáčil 2 (Klimecký, Hnila), Budník (Hnila), Haliak (Budník), Jurečka (Koutný), Hnila (Malina), Kaďorek (Jurečka), Klimecký (Kaďorek), Malina (Hnila),

Během prvních pěti minut si hosté vytvořili několik šancí, ale gól nevstřelili. A tak převzal iniciativu Přerov. Obě pětky se trefovaly a Spartaku se povedlo vyhrát první dvacetiminutovku 5:0. Svěží aktivní výkon pokračoval i v následujícím hracím čase. Zápas se proměnil v hru na kočku a myš, tentokrát však myš jen koukala. Stačí přehodit jedno písmenko ve slově a máme zcela opačný význam a opravdu to byl pro Přerov výkon jako den a noc oproti sobotě. Soupeř pak už rezignoval a hráči Přerova se naopak dotýkali svého potenciálu. Koutný zaznamenal šest gólů, Kaďorek zase pětkrát asistentem, no a brankář Ceh se blýskl čistým kontem, nevídané.

Přerov se v tabulce vyšplhal na čtvrtou příčku. Příslibem do dalších zápasů je hra týmu. Může Přerov pomýšlet letos i na vyšší pozice?

Sestava: Ceh - Dvořák, Fafílek, Koutný, Jurečka, Kaďorek - Malina, Spáčil, Budník, Haliak, Klimecký, Hnila

Autor článku: Petr Malina