1. kolo poháru v režii Spartaku

Valašské Meziříčí mělo být snadnou kořistí pro Spartak, druhý nedělní zápas proti Playmakers Prostějov byl už ale soubojem neporažených celků o první místo.

FBC Spartak Přerov – FBK Valašské Meziříčí ... 8:0

Přerovská sestava doznala několika změn oproti sobotě a možná i to zapříčinilo pomalý rozjezd do utkání. Úvodních pět minut patřilo soupeři v oranžovém a přerovský brankář Pavel Ceh zde položil základní kámen k přepisování historických tabulek. Spartak převzal otěže zápasu a kombinační hrou se mu dařilo vytvářet si šance. Slušná koncovka znamenala vedení 3:0 po první třetině. Druhá část byla opět v přerovské režii a tři věrní fandové z Přerova viděli kopii výsledku v třetiny první – 6:0. O výsledku bylo rozhodnuto a poslední část hry už nebyla až tak zajímavá. Spartak se trefil ještě dvakrát a vzadu to opět bylo s nulou, což vzbudilo v brankáři Přerova emoční chvilku, protože po šesti letech se mu za přerovský tým podařilo zase vychytat čisté konto.

FbC Playmakers Prostějov – FBC Spartak Přerov ... 1:3

Oba soupeři se před zápasem pyšnili bilancí tří výher a lepší skóre vlastnili Playmakeři. Přerov tak potřeboval vyhrát, pokud chtěl skupinu sám ovládnout. Spartaku vyšel vstup do zápasu. Hrál aktivně a dařilo se mu využívat nabídnuté šance. Rychlé tři góly znamenaly komfortní náskok do papírově nejtěžšího zápasu. Od druhé třetiny se hrál taktický florbal. Prostějov byl více na míčku a čekal na svou šanci. Spartak však umě vykrýval potenciálně volné prostory a tak neměl brankář Raška ani tolik práce. A když už se soupeř dostal na dostřel, mladý gólman Spartak byl proti snížení. Až v poslední třetině propadla střela z dálky přes chumel těl do jeho branky. Přerov ale suverénně držel soupeře na distanc a došel si pro zaslouženou výhru, kterou ocenilo publikum posilněné o další přerovské příznivce.

Ve 2. kole pohárové soutěže se Spartak střetne s týmem SK K2 Sportcentrum Prostějov. Utkání by mělo proběhnout na půdě soupeře.