44 vteřin! Přesně tolik dělilo přerovské juniory od výhry nad Olomoucí

Na Květnou neděli, respektive 20. března se vydala parta florbalovníkovců na turnaj do Uničova. Sraz byl 7:30 u přerovského kina, nicméně po argumentech některých přespolních se rozhodl posunout sraz o 15 minut později. Škoda jen, že tuto podstatnou informaci napsal v době, kdy už někteří byli ve vlaku na cestě do Přerova. Vraťme se zpět k tématu… První zápas proti Hranicím, cíl 3 body. Druhý zápas proti Olomouci se stal bitvou dvou týmů, které nemají letos v lize konkurenci. Hovoří o tom i propastný bodový rozdíl, kdy Přerov a Olomouc mají na svém kontě 42 bodů a následující celky z Hranic a Uničova jen polovinu, bodů 21.

FBŠ TEIWAZ HRANICE – FBC SPARTAK PŘEROV   0:6
První zápas proti 6 hranickým florbalkonošům a jednomu zdatnému brankáři. Zápas, do kterého vstupovala přerovská juniorka s pozměněnou sestavou, měl být zkouškou na zápas následující. Povedlo se. I když přípravné utkání proti týmu Otrokovic tomu neodpovídalo, zvláště jedné nejmenované lajně minulé utkaní moc nesedlo, nyní přišli hráči společnými silami na systém, který jim vyhovuje, a jsou schopni ho plnit po celou dobu pobytu na hřišti. Poklidné utkání, Hranice bránili od půli hřiště (v jejich situaci se nedalo dělat nic jiného) a Přerov musel tvořit hru. První třetina přinesla dva zásahy z holí přerovských, když skóruje Budník po asistenci Louckého a vzápětí tečuje Baran střelu Vlčka, 2:0! Zápas nabídl divákům snahu „plejerů“ z Hranic proti jistému výkonu hráčů Přerova. Do střeleckých statistik se zapsali ještě Loucký, podruhé v zápase muž s pláštěm Budník, příznivec brněnských Bulldogs Tesař a seppuku obránce Doležal, který vyšperkoval pohlednou akci a (ne)chtěnou přízemní střelou uzavřel skóre zápasu.

FBC SPARTAK PŘEROV – TEMPISH FBS OLOMOUC   3:3
Klání by se dalo onačit, jako zápas sezony. Odtrhne se jeden celek bodově od toho druhého nebo zůstane soutěž nadále vyrovnaná a o vítězi bude jasno až po posledním zápase? Utkání plné emocí, obsáhlého pokřiku juniorů Přerova a především plné krásných florbalových momentů. Souboj mezi celky, které se odpoutaly od zbytku soupeřů. Začátek vyšel lépe Olomouci. Převaha byla cítit, dokumentuje ji i Špačkův pokus do konstrukce Raškovy svatyně. V polovině první periody se prosazuje Blana, který měl dostatek prostoru a trefil přesně. Do druhé třetiny vstoupil jiný Přerov. Tým, který věřil v otočení zápasu. Ve 4. minutě druhé periody mi dovolte použít hlášku fotbalového komentátora Pavla Čapka, pocházející se zápasu Španělska proti ČR. Olomoucký hráč neví kde má balon, v domnění, že jej má na své čepeli se pokouší s hlavou nahoře rozehrát, leč zapomenutý kulatý nesmysl uklízí do olomoucké branky pohotový Budník. V zápětí udeřila stejná lajna znovu. Kubalík se střemhlav pustil do několika soupeřů a míček z jeho hole se dostal k Louckému, který pohotově zakončil tuto „hrr“ akci. Ke konci třetiny využívá přesilovou hru Hořecký, jež využil dálnice, která se mu naskytla a rána se zastavila až o síť. V zápětí Olomouc snižuje. Tečovaná střela z dálky propadla přes klubko těl až za bezmocného Rašku. Zastavme se ještě u brankáře Rašky, jež podal dech beroucí výkon a držel své mužstvo. Konec třetiny, dvouminutový trest za bránění ve hře si vysloužil Doležal, jež ukopl skotačící míček před olomouckým hráčem, jež následně přepadl přes jeho nohu. O chvíli později je za stejný prohřešek vyloučen Budník. Zdali se rozhodčí v těchto situacích zachovali správně nelze říci. Každý na to má svůj názor a je pochopitelné, že se to Přerovu nelíbilo. Budníkův trest doprovází také trest za nesportovní chování a tak tento hráč byl odkázán na pozorování zápasu pouze z trestné lavice. Téměř 2 minuty trvala přesilovka Olomouce proti 3 hráčům Přerova. Přerov tuto svízelnou situaci přestál a zápas pokračoval. V tuto chvíli se do zápasu zapojil také Bibr, za absentujícího Budníka. Zápas spěje ke konci, Olomouc odvolává brankáře. Time out Přerova, do konce zbývá necelá minuta. V čase 11:16 se prosazuje olomoucký Tichý střelou, která si našla cestu přes živou hráz a Olomouc tak srovnává stav utkání. Zápas tak také skončil.

Máme před sebou poslední dva zápasy, které rozhodnou. Vše se odehraje na domácí palubovce v sobotu 9. dubna od 8:00. Neváhejte a přijďte podpořit přerovské juniory za letošní sezonu. Situace je prostá, Olomouc má stejně bodů jako Přerov, ale v její prospěch hraje brankový rozdíl, nyní činní 18 branek. Pokud nezaváhá ani jeden tým, ze zisku titulu se bude moci radovat Olomouc. K zápasu, těžko se o tom dá něco psát. Podali jsme nejlepší výkon sezony. Je to pro nás velká škoda, že jsme nepřidali ještě jednu branku a museli jsme bránit pouze jednobrankový náskok.

Hlavy vzhůru, šance pořád žije!  9. dubna, sportovní hala Spartak Přerov, od 8:00! Přijďte podpořit udatné jinochy na konci jejich letošní sezony!

Autor článku: Martin Kubalík