6 a dost! Muži A mocným závěrem srazili Vsetín.

6 přerovských porážek a dost. To platí po sobotním zápase, ve kterém hostil domácí tým Vsetín. A přitom to mohl být opět zpackaný výsledek. Domácím se ale s podporou fanoušků povedlo obrátit skóre v závěru utkání.

FBC MSEM Přerov – Florbal Vsetín 9:6 (1:1, 2:2, 6:3)

Střely na branku: 43:34 (13:12, 21:10, 9:12)
Využití přesilovek: 0/2 – 0/1
Počet diváků: 60
Nejlepší hráči: Kowalik – Zgarba
Textový online přenos

Góly (asistence): Kowalik 4 (Kaďorek 3, Grener), Kaďorek 2 (Malina, Kowalik), Grener (Kaďorek), Hořecký (Kaďorek), Budník (Hořecký)

První třetina přinesla slušnou hru domácích, ale skóre zůstalo vyrovnané 1:1. Ve druhé třetině hosté odskočili na 1:3, Přerov se vrátil do zápasu a srovnal na 3:3. Úvod třetí části se opět povedl Vsetínu, který šel do vedení 3:5. Ještě v 55. minutě svítilo na tabuli skóre 4:6 a vypadalo to na další smutný konec. Ten ale odmítla závěrečná produktivita dvojice Kaďorek – Kowalik. Ti během 247 vteřin spolu nasázeli čtyři góly! Konečný výsledek 9:6 pro domácí a konečně tři body.

Je povinností vypíchnout významný moment fair-play. Ve 48. minutě a při vlastním vedení 5:3 odvolali hráči Vsetína domnělý trest pro přerovský tým. Florbal Vsetín, díky za to! Zároveň mi dovolte pochválit výkon rozhodčích, na které se po zápase snesla chvála z obou táborů.

"První bych chtěl poděkovat oběma trenérům za důvěru, kterou v Áčku dostávám, jsou to pro mě cenné zkušenosti. Kdybych měl zhodnotit zápas se Vsetínem, tak rozhodně je to výhra celého týmu, za bojovnost a nasazení, kterou jsme do zápasu vložili. Věřím, že naše výkony se budou postupně zlepšovat a dosáhneme lepších výsledků než doposud,“ komentoval stále teprve šestnáctiletý Ondra Kowalik, který se stal hráčem utkání.

Jeho spoluhráč Matěj Ševčík přidal svůj pohled, včetně oblastí, kde se tým může ještě zlepšit: „Mohli bychom zapracovat na zakončení a celkové úspěšnosti. Dále nám dělá problém při bránění přechod z útočného pásma do obranného a propadá nám tak hodně brejků. Řekl bych ale, že jsme se celkem sehráli. Konečně jsme vyhráli.“

Sestava: Ceh – Spáčil, Malina, Grener, Kowalik, Kaďorek, Jüngling, Hořecký, Kubalík, Ševčík, Budník, Otevřel

Autor článku: Petr Malina