7+1 statečných z Vítkovic bez bodů.

V sobotu 17. 9. 2016, v ranních hodinách vycestovalo družstvo přerovských dorostenek do Ostravy, kde sehrálo své letos první dva ligové zápasy.

Nutno podotknout, že díky tomu, že v tento den cestovaly na své zápasy i juniorky, musely na zápasy dorostenek odcestovat starší žačky a to díky nemocem a jiným okolnostem v počtu pouhých 8 ,,dobrovolnic´´.

Perličkou je, že do branky nastoupily hráčky, které předtím v životě nechytaly a chytat se učily až v průběhu zápasů. Ke svému prvnímu ligovému utkání navíc nastoupila Johana Pfeilerová

 

FBC Spartak Přerov - S.K. P.E.M.A Opava 1:13 (0:7, 1:2, 0:4)

 

Do prvního zápasu do branky Přerova nastoupila Božena Gáborová, která se v první třetině zápasu tzv.  rozkoukávala. Ovšem od druhé třetiny v brance působila, jako by se v ní narodila a předvedla několik důležitých zákroků. Hráčky Přerova bojovaly a nic soupeřkám nedarovaly zadarmo. Především ve druhé třetině byly soupeřkám z Opavy, více než vyrovnaným soupeřem a dokázaly se i z hole Terky Čevelové gólově prosadit. Na steč ji přesným pasem vyslala Veronika Divišová.

 

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - FBC Spartak Přerov 16:0 (2:0, 7:0, 7:0)

 

Do druhého zápasu přerovská děvčata nastoupila proti favorizované Ostravě v brance s Kačou Galnarovou. A světe div se, ono to i šlo. Ostravačky narazily v brance na dívku, která je především v první třetině dováděla k šílenství. Dovolila zkušenějším soupeřkám jen dvě branky a předvedla několik parádních zákroků. Ovšem děvčata v poli se také činila, především v obrané třetině si počínala jistě a kontrovala občasnými výpady směr Ostrava. Od druhé třetiny se ovšem projevila únava našich děvčat a hráčky Ostravy předvedly své kvality. Nedaly Přerovu šanci. 

 

Názor trenéra: Pro mě osobně je výhrou už jen to, že jsme do Ostravy vůbec vyjeli a hlavně se z ní všichni v pořádku vrátili. Výsledky? Ať to řeší jiní, já jsem z holek nadšený, protože i přes porážky odevzdaly na hřišti maximum a bojovaly až do konce. Pro mě je důležité, že je zápasy bavily, že si užily každou povedenou kličku nebo přihrávku. O holkách v brance ani nemluvím. byly skvělé. Jsem rád, že jsme se v sobotu nasmáli a byla dobrá nálada. Holky si užily spolu strávený den a nabraly nějaké ty florbalové zkušenosti. A o tom by to mělo být!

V sobotu 17. 9. 2016 v ranních hodinách odcestovalo družstvo přerovských dorostenek do Ostravy, kde sehrálo své první dva ligové zápasy v této sezóně. Díky tomu, že v tento den cestovaly na své zápasy i juniorky, musely na zápasy dorostenek odcestovat starší žačky. Navíc díky nemocem a jiným okolnostem pouze v počtu 8 "dobrovolnic".

Perličkou je, že do branky nastoupily hráčky, které předtím v životě nechytaly a chytat se učily až v průběhu zápasů. Ke svému prvnímu ligovému utkání navíc nastoupila Johana Pfeilerová.

FBC Spartak Přerov - S.K. P.E.M.A Opava 1:13 (0:7, 1:2, 0:4)

Do prvního zápasu do branky Přerova nastoupila Božena Gáborová, která se samozřejmě v první třetině zápasu rozkoukávala. Ovšem od druhé třetiny v brance působila jako by se v ní narodila a předvedla několik pěkných zákroků. Hráčky Přerova bojovaly a nic soupeřkám nedarovaly zadarmo. Především ve druhé třetině byly soupeřkám z Opavy více než vyrovnaným soupeřem a dokázaly se i z hole Terky Čevelové gólově prosadit. Na zteč ji přesným pasem vyslala Veronika Divišová.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - FBC Spartak Přerov 16:0 (2:0, 7:0, 7:0)

Do druhého zápasu přerovská děvčata nastoupila proti favorizované Ostravě v brance s Kačou Galnarovou. A světe div se, ono to i šlo. Ostravačky narazily v brance na dívku, která je především v první třetině dováděla k šílenství. Dovolila zkušenějším soupeřkám jen dvě branky a předvedla několik parádních zákroků. Ovšem děvčata v poli se také činila, především v obrané třetině si počínala jistě a kontrovala občasnými výpady směr Ostrava. Od druhé třetiny se ale projevila únava našich děvčat hrajících v sedmi a hráčky Ostravy předvedly své kvality. Nedaly Přerovu šanci. 

Názor trenéra:
Pro mě osobně je výhrou už jen to, že jsme do Ostravy vůbec vyjeli a hlavně se z ní všichni v pořádku vrátili. Výsledky? Ať to řeší jiní, já jsem z holek nadšený, protože i přes porážky odevzdaly na hřišti maximum a bojovaly až do konce. Pro mě je důležité, že je zápasy bavily, že si užily každou povedenou kličku nebo přihrávku. O holkách v brance ani nemluvím. Byly skvělé. Jsem rád, že jsme se v sobotu nasmáli a byla dobrá nálada. Holky si užily spolu strávený den a nabraly nějaké ty florbalové zkušenosti. A o tom by to mělo být!

Lukáš Novotný

 

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!