Áčko mužů přehrálo Uničov 7:5

Napravit svou reputaci po několik hodin staré porážce se snažili muži A v ranně nedělním zápase v Uničově. Domácí, kteří jsou většinou týmem ze spodní části tabulky, letos výsledkově vypadají slušně a nedávají svou kůži lacino. A samotné utkání ukázalo proč.

FBC ZŠ Uničov - FBC Spartak MSEM Přerov 5:7 (0:1, 1:4, 4:2)

Střely na branku: 27:25
Využití přesilovek: 0/4 - 2/6
Počet diváků: 15
Nejlepší hráči: Novák - Budník

Góly (asistence): Jurečka 2 (Koutný 2), Spáčil 2 (Malina 2), Budník 2 (Haliak), Malina (Budník)

Do zápasu vstoupili hosté dost vlažně, za to domácí ihned ukázali své přednosti a to fyzickou připravenost a rychlé a jednoduché brejky. To, co nestíhala obrana Přerova, stíhal řešit brankář Raška, který byl v první třetině nejlepším hráčem týmu. Domácí nabídli Přerovu dvě přesilové hry a jednu z nich dokázal využít Jurečka - 0:1.

Druhá třetina patřila jednoznačně Přerovu. Nejprve přežil dvojici oslabení, které se i vzájemně časově překryly a pak to přišlo. Budník před bránu na Malinu, pak Malina na Spáčila a Koutný na Jurečku – 0:4. V další přesilovce se ke gólové střele dostal Spáčil. Uničov pak aspoň probudil gól Šincla do prázdné branky – 1:5.

 

I přes to, že si hosté zdůrazňovali potřebu pokrytí brejků, tak se právě po něm prosazuje Šincl – 2:5. Po „Jarošovsku“, tedy po zemi k tyči se pak trefuje Budník – 2:6. Dvě vyloučení domácích z přemíry agresivity pak měli Přerovu pomoci. Ani jedna se však nepodařilo potrestat a naopak vždy krátce po návratu hráče domácích to padlo do brány Rašky, střelci Jemelka a Havlíček – 4:6. Aby drama bylo kompletní, tak si tečuje za bezmocného Rašku míček Spáčil a ještě o pár momentů nato se Novákův pokus potuluje kolem brankové čáry Spartaku – 5:6. Soupeř jde do šesti, ale nedaří se mu dobře zakončit, nakonec sám chybuje a Budník doprovází míček do prázdné branky – 5:7. 

Sestava: Raška - Fafílek, Dvořák, Hnila, Jurečka, Koutný, Malina, Spáčil, Loucký, Haliak, Budník, Baran

Přerov byl po většinu zápasu lepším týmem. Domácí se však dokázali vyrovnat ve fyzické hře, naběhali toho hodně a drželi soupeře v pozornosti. Hnáni i skalními fanoušky pak dokázali zápas zdramatizovat. To je něco, na co by si měl Spartak dávat větší pozor. Stále má tým spoustu prostoru ke zlepšení, tak věřme, že si cestu kupředu nepokazí.

Autor článku: Petr Malina

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!