Áčko po prohře s Uničovem v krizi

Nevydařený vstup do sezóny zažívají muži A Spartaku. Obměněné sestavě vázne souhra a zápasem na spravení měl být domácí zápas proti Uničovu. S tímto soupeřem Přerov vítězí, ale často je to výsledkově boj a obranný styl hostí slavil úspěch i tentokrát.

FBC Spartak MSEM Přerov – FBC ZŠ Uničov 5:7 (2:2, 2:1, 1:4)

Střely: 39:33 (10:10, 12:13, 17:10)
Využití přesilovek: 1/4 – 2/3
Počet diváků: 53
Nejlepší hráči: Veselý - Pavlát

Góly (asistence): Koutný (Veselý), Veselý (Koutný), Grener (Klimecký), Vlček (Haliak), Klimecký (Vlček)

Domácí naskočili do utkání ve třech kompletních pěticích a taktika úvodních minut se jim dařila. Spartak byl na míčku, snažil se kombinovat, a když se naskytla šance, ohrozil branku žlutých. Odměnou byla branka Koutného po individuální akci – 1:0. Hostům vychází brejk a Dufek srovnává a zanedlouho velká hrubka v bránění, za kterou děkuje přesný Rotrekl – 1:2. I přes slepené góly hostů přece jen dojem z první části zlepšuje Veselý, který nebojácně trefuje pod víko – 2:2.

Trpělivost růže přináší, bylo přenesené heslo, které si měli domácí vzít k srdci do druhé třetiny. Uničov nabízí domácím přesilovou hru 5 proti 3, ale Spartak ji sehrává otřesně. Uničov tak byl stále Přerovu vyrovnaným soupeřem, až akce Klimeckého a střelce Grenera povzbuzuje domácí sestavu – 3:2. Spartak konečně přehrává hosty a Vlček trefuje nad rameno Pavláta – 4:2. I nadále jsou domácí v tlaku, ale jistící gól z oho není. Naopak, z nenápadné akce trefuje ukázkově Jemelka a drama je na světě – 4:3.

Poslední třetina začala přesilovkovým trápením Přerova a vzápětí početní výhodou hostí. V ní ale Šalda míří přesně a je srovnáno – 4:4. Co se děje pak se dá shrnout do následující věty: Uničov cítí šanci a bojuje o ni, Přerov ztrácí sebevědomí a trápí se. Další přesilovka hostí a Rotrekl ukazuje střelecké schopnosti – 4:5. Zvadlý prapor Spartaku zvedá Klimecký střelou do šibenice, ale dnes to pro domácí dobře nedopadne. Pavlát si připisuje dobré zákroky a hosté trestají nervózní obranu Kořenkem. Dufek přidává pojistku a Uničov vítězí 7:5.

Sestava: Raška – Fafílek, Dvořák, Hnila, Dohnal, Malina, Hořecký – Klimecký, Grener, Vlček, Veselý, Koutný, Roletzký, Baran, Doubek, Haliak

Vývoj zápasu a jeho výsledek seslal přerovské na kolena. Tým hraje pod velkou dekou, zpod které si bude muset pomoci sám. Příležitost zažít tříbodové vítězství měl Přerov hned den následující, kdy hostil bezbodovou Olomouc.

K zápasu se vyjádřil také pro tento duel trenér Pavel Ceh a zareagoval na svůj vlastní komentář po zápase uvedený v online zápise: "Po mém sobotním online komentáři mě velmi zaskočilo, proč se všichni pozastavují nad mým objektivním pohledem na zápas, který jsme odehráli proti Uničovu. Až po zjištění, že se nezveřejnil celý komentář, který obsahoval pouze kritiku uničovského celku mi bylo už vše jasné. Takže bych rád využil této situace a uvedl věci na pravou míru a okomentoval zápas znovu a kompletně, ať tu nevznikají zbytečně žabo-myší války. V prvním zápase proti Uničovu se hrál velmi nepohledný florbal a bordel, který nehrál jenom Uničov, ale také náš tým (to už zveřejněno nebylo). Nesehrannost z důvodu střídavé neučasti hráčů na trénincích doplněna o zranění opor týmu byla znát, takže výsledkem byl tento nepříznivý výsledek. Zápas vyhrál tým, který prokázal větší bojovnost ve třetím dějství a který měl i na svoji straně i více štěstí."

Petr Malina

Diskusní téma: Áčko po prohře s Uničovem v krizi

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!