Áčko porazilo oba rivaly v tabulce a zakončilo sezónu na 7. místě

Zlín, Přerov a Vsetín dělilo od sebe na sedmém až devátém místě jen několik bodů a poslední zápasy sezóny rozhodly o tom, kterou příčku celkově Přerov obsadí. Přerov potvrdil formu a na hřištích soupeřů vyhrál, shodně rozdílem jediné branky.

Florbal Vsetín - FBC MSEM Přerov 5:6 (0:3, 3:1, 2:2)

Střely na branku: 27:28

Využití přesilovek: 1/3 - 0/2

Počet diváků: 70

Textový online přenos

Nejlepší hráči: Macek - Raška

Góly (asistence): Kaďorek 2 (Grener, Malina), Kowalík 2 (Hořecký, Malina), Kubalík (Dvořák), Spáčil (Kaďorek)

První třetina se pozorně hrajícímu Přerovu povedla a skóre bylo 0:3. Domácí se ale ve druhé části hry dotáhli na rozdíl jedné branky - 3:4. Diváky povzbuzovaní hráči Vsetína pak skóre úplně otočili ve třetí třetině - 5:4. Přerov se nepoložil, při hře bez brankáře vyrovnal a v poslední minutě sám rozhodl - 6:5.

Ondřej Kowalík měl prsty u dvou gólů Přerova a připsal si další rozhodující trefu v poslední minutě zápas. “Zápas se Vsetínem byl ze začátku zápasu velice vyrovnaný, ale my jsme byli ten tým, který si vytvářel více gólových šancí a proto po první třetině jsme vedli 3:0. Ve druhé třetině jsme uvolnili tempo a soupeř si vytvořil šance, které začal trestat a dostal se na dostřel jediného gólu.  Do tření třetiny jsme šli s ním, že přidáme pár gólů a zapas zlomíme na naší stranu , co se nám vůbec nepovedlo, Vsetín vstřelil gól ze začátku třetí třetiny a právě Vsetín byl ten tým, který udával tempo zápasu. Závěr zápasu patřil nám a dokázali vyrovnat a jako tým jsme si šli pro vítězství a to také přišlo, byl to velice důležitý zápas ke konečnému umístění v tabulce, který jsme zvládli. Jsem rád,  že jsem zase dostal šanci hrát za "Áčko" a odměnil jsem se dvěma góly, děkuji trenérům za důvěru .

“První třetinu jsme zvládli výborně. Hráli jsme na míčku, soupeře skoro k ničemu nepustili a zaslouženě se ujali vedení 3:0. V další třetině přišly chyby a zlepšená hra soupeře, podmíněna také dobrou diváckou kulisou příchozích fanoušků z hokeje. Vsetín dokázal skóre otočit, ale my jsme ukázali na konci zápasu sílu a i s trochou štěstí jsme dotáhli utkání do vítězného konce” komentoval průběh utkání brankář Zdeněk Raška. Ten byl zvolen nejlepším hráčem Přerova, i když sám byl cenu předal možná někomu ze svých spoluhráčů. “Zápas pro mě nebyl jednoduchý, protože jsem občas neměl tolik práce a nedržel se v tempu. Svůj výkon bych ohodnotil jako průměrný, ale hlavní jsou 3 body pro tým.”

Vyrovnané utkání devátého Vsetína s osmým Přerovem tak zvládli Hanáci. Díky tomu si zajistili umístění mezi osmi nejlepšími v letošní sezóně. V neděli pak hráli o sedmé a teoreticky i o šesté místo.

Sestava: Z. Raška - Malina, Spáčil, Dvořák, Hořecký, Filka - Kaďorek, Grener, Ševčík, Budník, Kubalík, Foldyna, Kowalík, Mitaš, Hnila

Zlín Lions - FBC MSEM Přerov 3:4 (2:0, 0:1, 1:3)

Střely na branku: 18:33 (5:13, 6:10, 7:9)

Využití přesilovek: 0/1 - 0/2

Počet diváků: 24

Nejlepší hráči: Michálek - Filka

Góly (asistence): Dvořák (Kowalík), Kubalík (Budník), Spáčil (Hnila), Foldyna (Kowalík)

Zlín měl lepší nástup do utkání a brzy se ujal vedení - 1:0. Přerov pak začal být nebezpečnější, ale paradoxně skóre navýšili do konce první třetiny domácí - 2:0. Gól Přerov visel ve vzduchu a ve druhé třetině se ujala střela z větší vzdálenosti - 2:1. Přerov soupeře zlomil až ve třetí třetině, kdy třemi góly otočil skóre. Zlínu se povedlo v závěru snížit, dostal i výhodu přesilové hry, Přerov ale výhru udržel - 3:4.

Poprvé v sezóně se v brance představil junior Václav Raška a byla to premiéra vítězná s bilancí jen tří inkasovaných branek. “Zápas to byl takový zvláštní. Hned v 1. třetině nás soupeř zaskočil agresivním napadáním. Zlín střílel hlavně z vyložených šancí, což není pro brankáře úplně ideální. Nepomohlo mi ani to, že jsem hned z první střely inkasoval. Po první třetině jsme prohrávali 2:0. Ve druhé třetině jsme začali hrát lépe do obrany a navíc jsme dokázali snížit nepříznivý stav utkání na 2:1. Ve třetí třetině jsme zaslouženě vyrovnali a poté ještě dva góly dali. Zlínu se podařilo zápas zdramatizovat, když na konci 3. třetiny vstřelil kontaktní branku. Konečný výsledek 3:4 jsme si dokázali pohlídat, a tak jsme konec sezóny završili vítězně. Jsem rád, že můj první start za muže skončil vítězně, ale myslím si, že to nebyl z mé strany úplně vyrovnaný výkon, který bych si přál.”

“Poslední zápasy sezóny jsou hodně specifické, hlavně proto, že už většinou není o co hrát. My jsme ale měli určité resty z utkání v první polovině sezony, takže o motivaci bylo postaráno. Zápas nahoru dolů, neproměněná spousta šancí a nervy na pochodu. Dvěma slovy, vyhráli jsme!” Tak komentoval utkání junior Martin Filka, který dostal v utkání více prostoru, což přetavil v ocenění pro nejlepšího hráče Přerova v zápase. “Jsem rád, že jsem si zahrál v posledním zápase sezony za áčko a dostal tak šanci po dlouhé době odehrát celý zápas. Snažil jsem se to trenérům a spoluhráčům vrátit. Jsem rád, že jsme vyhráli a příští rok postup!”

Sestava: V. Raška - Malina, Filka, Dvořák, Hořecký - Spáčil, Grener, Hnila, Budník, Kubalík, Ševčík, Mitaš, Foldyna, Kowalík

Přerov potvrdil formu a dokázal vyhrát všechny čtyři venkovní zápasy na závěr sezóny. Navíc ve druhé půlce sezóny porazil všechny týmy tabulky od pátého do posledního dvanáctého místa a neprohrával s prvními čtyřmi tabulky o více než dva góly. Zlepšené výsledky dostaly Přerov na konečné sedmé místo tabulky.

Autor článku: Petr Malina