Áčko potěšilo čtyřmi body domácí příznivce

Přiznejme si, že velká očekávání na letošní sezónu sestava mužů A neskýtá. Tým postupně omlazuje a hráči se společně sehrávají. Že to ale nebude letos až tak špatné naznačily výkony v úvodních zápasech. Z domácícho dvojzápasu s Krnovem a Letkou Ostrava se body snad čekaly, ale jednoduchá práce už ne. Nakonec si Přerov připsal body čtyři a mohlo být i veseleji, ale to předbíháme.

FBC Spartak MSEM Přerov - FBC Orca Krnov 11:6 (2:1, 4:3, 5:2)
Střely na branku: 37:32
Využití přesilovek: 2/3 - 1/3
Počet diváků: 72
Nejlepší hráči: Budník - Hrbolka
Góly (asistence): Kaďorek 3 (Fafílek, Jurečka), Koutný 3 (Kaďorek, Malina, Fafílek), Tesař 2 (Budník), Budník (Haliak), Malina (Budník), Planý - vlastní gól

Zápas proti Krnovu se Přerovu povedl. Dá se říci, že od začátku až do konce měl herně mírně navrch. Přerov nenechával svého soupeře příliš vydechnout a ten si s hrou domácích moc nevěděl rady. Utkán se povedlo jak zkušené pětce Přerova v čele s Kaďorkem a Koutným, tak mladým puškám, jejichž ofenzívu vedl Budník, který byl vyhlášen nejlepším mužem utkání z pohledu domácích. V brance si výhru připsal Ceh.

Sestava: Ceh - Fafílek, Dvořák, Koutný, Jurečka, Kaďorek, Malina, Hnila, Budník, Haliak, Tesař, Veselý.

FBC Spartak MSEM Přerov - FBK Letka Ostrava 6:7 ts. (1:2, 2:3, 3:1, 0:0 - 1:2)

Střely na branku: 34:26
Využití přesilovek: 0/1 - 3/3
Počet diváků: 74
Nejlepší hráči: Ceh - Fučík
Góly (asistence): Jurečka 2 (Kaďorek 2), Tesař (Malina), Fafílek (Dvořák), Kaďorek, Koutný (Kaďorek)

Letka zatím drží v tabulce druhé místo za suverénní Telnicí (u ní není otázka zda ligu vyhraje, ale zda ji někdo dokáže porazit!) a proto byla favoritem zápasu. Nakonec však průběh utkání mile překvapil domácí fandy a možná i hráče samotné. Přerov měl velmi dobrý vstup do zápasu, ale v první třetině vstřelil po hříchu jen jeden gól. Nástup do druhé části opět vyšel domácím dobře, ale postupem času přebírala Ostrava otěže utkání a dostala se do vedení 3:5. Opět však energicky podařený vstup do třetí části podtrhnutý výkonem první pětky, která dokázala skóre zápasu úplně otočit - 6:5. Letka však využila i třetí přesilovku v zápase a šlo se do prodloužení. V tom gól nepadl a výhru hostům zařídili až trestná střílení. V zápase se vedlo oběma gólmanům, kteří byli vyhlášeni nejlepšími hráči utkání.

Sestava: Ceh - Fafílek, Dvořák, Kaďorek, Jurečka, Koutný, Malina, Hořecký, Tesař, Haliak, Budník, Veselý.

Přerov tak po nesnadném a bezbodovém víkendu v Brně má body do tabulky a další zápasy odehraje navíc opět doma (22. a 23. 10.). Přerov vyzve Orlovou a Frýdek-Místek a není důvod se domnívat, že by měli domácí herně tahat za kratší konec, uvidíme.

Autor článku: Petr Malina

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!