Áčko přemohlo poslední Židenice

Týmem s nula body na kontě je tým Židenic. Pro přerovský A tým se tak mělo jednat o zápas, ve kterém se může herně aspoň trochu chytit. Nakonec se Přerov z výhry radoval, herní projev zůstal spíše průměrný.

TJ Sokol Brno Židenice – FBC Spartak MSEM Přerov 3:6 (0:2, 1:1, 2:3)

Střely na branku: 40:37 (8:12, 15:9, 17:16)
Využití přesilovek: 0/1 – 1/1
Počet diváků: 15
Nejlepší hráči: Petlach – Dohnal

Góly (asistence): Ďopan 2 (Malina, Dohnal), Hnila (Koutný), Grener (Fafílek), Klimecký (Malina), Fafílek (Vlček)

Daleko nejspokojenější s výkonem mohl být Přerov v první třetině. Trpělivý florbal s minimem chyb vedl k převaze hostí. Když k tomu domácí Sokol přidal několik hrubek při rozehrávce, činit se musel hlavně brankář Kolínský. Střelecký koncert se však nekonal, Spartak se alespoň dostal díky trefám Ďopana do vedení 2:0, to však mohlo být daleko vyšší.

Druhá třetina byla zase tou nejnepovedenější částí hry Přerova. Obzvláště první desetiminutovka vyšla Židenicím. Ti zvýšili napadání a laxní hra Spartaku měla za následek, že se musel ukázat brankář Ceh. Ten naštěstí pro hosty tasil několik dobrých zákroků a domácím se podařilo radovat z branky jen jednou. Vyloučení domácích pomohlo Přerovu, který si počkal na svou šanci v přesilovce a Hnila zvyšuje na 3:1. Zbytek třetiny už Přerov zvládá daleko lépe, ale skóre se nemění.

Třetí třetinu sehráli hosté zkušeně. Měli míček většinou pod svou kontrolou, ale branka Holečka ještě věci lehce zamotala – 2:3. Góly Grenera a Klimeckého však uklidnily přerovskou sestavu a Spartak si tak došel poměrně v klidu pro tři body. Žádná velká florbalová sláva to nebyla, ale po výměně gólů na obou stranách v závěru, bral Spartak výsledek 6:3 s otevřenou náručí.

Sestava: Ceh – Dohnal, Malina, Dvořák, Hnila – Veselý, Koutný, Ďopan, Klimecký, Fafílek, Grener, Vlček