Áčko rozebralo poslední Holešov

Na posledním místě tabulky krčící se Holešov přivítal v neděli 13. listopadu naše hráče A-týmu. Týmy se již slušně znají a zápasy to nebývají úplně snadné, takže si favorizovaní hosté připomínali před utkáním svou hru a to, co chtějí na hřišti předvést. Až na úvod a určité pasáže hry se jim to docela dařilo a odvezli si vysoké vítězství.

FbC Slow Shoes Holešov – FBC Spartak MSEM Přerov 2:9 (0:4, 0:2, 2:3)
Střely na branku: 25:19
Využití přesilovek: 0/0 – 2/2
Počet diváků: 30
Nejlepší hráči: Provazník – Fafílek

Góly (asistence): Jurečka 2 (Malina, Kaďorek), Koutný 2 (Kaďorek, Spáčil), Fafílek (Kaďorek), Dvořák (Fafílek), Spáčil (Haliak), Malina (Haliak), Kaďorek (Jurečka)

Rozcvičení před zápasem se neslo v duchu „najdi si na hale míček, když to dokážeš“ a možná i to mělo vliv na nepříliš koncentrovaný výkon Přerova. Domácí naopak na svého soupeře naletěli a vytvářeli si spoustu dobrých šancí. Ceh byl však proti a tak k prvnímu gólu Přerova dopomohl Holešov, když se nechal vyloučit. Jurečka doklepnutím otevřel skóre – 0:1. Když se Přerov začal lépe seznamovat s míčkem, palubovkou i hrou soupeře, začal hrát svou hru. A padaly mu tam i góly. Druhou trefu si připsal Jurečka a po něm se ukázali obránci. Nejdřív napřáhl kolem půlky hřiště Fafílek a přes clonící hráče zapadl míček do brány – 0:3. A pak se na sólo vydal Dvořák, pláchl na vlastní polovině po křídle, namířil si to přes hráče na střed, pozdravil další dva obránce Holešova, kteří ho v té rychlosti nestihli ani pozdravovat a gólmanovi domácích pověsil míček do šibenice – 0:4.

Ve druhé třetině se Přerov dostal do pasáže, kdy nepůjčoval soupeři míček, a když, tak jej vzápětí zase vybojoval. Velmi dobrý výkon hostů v této části hry podtrhly góly obránců Spáčila a Malina, na oba přihrával jejich centr Haliak – 0:6. Holešov začal bránit hosty osobně a tvorba větších šancí bylo komplikovanější, držení a hra s míčkem však dodávala Přerovu potřebné sebevědomí.

Poslední část hry otevřel nedůraz při bránění, když Budníkovi zaběhnul hráč domácích za zády a kombinace skončila gólem Tkadlčíka – 1:6. Obra hry se ale příliš nezměnil, Přerov byl na hřišti lepším týmem, a i když domácí sympaticky bojovali, museli si hlídat zadní vrátka. Dva góly tam spadli i kanonýru Přerova Koutnému a rozhodnutý výsledek začal trochu stoupat do hlav. Laxní a sobecký styl hry někdy zapříčinil zbytečné akce Přerova a mnoho ztrát míčků. Do konce utkání ještě padly dvě branky. Nejprve si zadorážel holešovský Tkadlec a v přesilové hře skóre dotvořila akce Jurečky a Kaďorka – 2:9.

Sestava: Ceh, Raška – Fafílek, Dvořák, Kaďorek, Jurečka, Koutný, Malina, Spáčil, Budník, Haliak, Hnila

Přerovu se podařilo bodovat v šesti z posledních sedmi zápasů. Forma jde nahoru, hráči se sehrávají a místy i praktikují hru, která na soupeře svědčí. V tabulce je Přerov na čtvrtém místě a další hrací víkend (26. a 27. 11.) přinese souboj na půdě nováčka z Lanžhota a v tabulce podobně postaveném Hluku.

Autor článku: Petr Malina

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!