Áčko ubilo pět bodů venku

Do Brna a Olomouce odjížděla sestava mužů A v sobotu 21. 10. a neděli 22. 10. Soupeři jim byly týmy z dolní části tabulky, Hornets Brno ZŠ Horní a FBS Olomouc. Přerovským tým se nenachází v bůhvíjak skvělém herním rozpoložení takže se snadné body nečekaly. To se potvrdilo a Přerov byl nakonec rád za zisk pěti bodů ze šesti možných.

Hornets Brno ZŠ Horní - FBC MSEM Přerov 7:9 (1:2, 4:4 , 2:3)

Střely na branku: 31:31 (7:11, 12:13, 12:7)
Využití přesilovek: 0/0 - 0/3
Počet diváků: 16
Nejlepší hráči: ? - Matěj Ševčík

Góly (asistence): Kaďorek 2 (Loucký 2), Budník 2 (Kaďorek 2), Malina, Dvořák, Loucký (Kaďorek), Koutný (Malina), Ševčík (Koutný)

V první třetině mělo být skóre daleko vyšší ve prospěch Přerova, ale muška byla vyprahlá. V dalším průběhu se nasazení Hornets rapidně zvýšilo. Kvalitu florbalu zastínila bojovnost domácích, kteří se drželi zuby nehty. Nakonec však tři body zůstaly hostům, i díky vítěznému gólu Ševčíka, pro kterého to byla premiéra v dresu mužů A. "Po nějakém šolichání na soupeřově polovině se dostal míček na moji hokejku. Pokusil jsem se vystřelit, ale míček mi odskočil a já neměl jinou možnost, než hrát jednou rukou směrem k soupeřově bráně. A tak jsem tenisově poslal míč dopředu a díky skvělé cloně padl gól," popsal střelec svůj první gól. Jeho spoluhráč Tomáš Hořecký k jeho výkonu dodal: "Na to, že hrál první zápas v Áčku, se naprosto vyrovnal ostatním hráčům. Takže gól a zaslouženě i ta čepička (Pozn.: za nejlepšího hráče)."

Textový online přenos

Sestava: Raška - Dvořák, Hořecký, Ševčík, Malina, Koutný, Klimecký, Brauner, Loucký, Kaďorek, Budník

FBS Olomouc - FBC MSEM Přerov 6:7 p. (2:1, 1:3, 3:2 - 0:1)

Střely na branku: 32:25 (13:6, 7:10, 11:8, 1:1)
Využití přesilovek: 1/1 - 2/3
Počet diváků: 37
Nejlepší hráči: Pudil - Jurečka

Góly (asistence): Jurečka 3 (Kaďorek 2, Fafílek), Budník 3 (Jurečka, Vlček, Kaďorek), Hořecký (Vlček)

Vlček na Hořeckého a Přerov ze startu hned vedl. "Tak dobře jsem si naběhl do volného místa, obránci hleděli jen na míček a nechali mě samotného. Vlča mě našel přesnou přihrávkou a já jen zametl do prázdné," shrnul střelec branky. Olomouc ale byla více aktivní v první třetině a po zásluze otočila skóre. Přerov se soupeři vyrovnal od druhé třetiny, díky využitým přesilovým hrám se dostal do vedení. Přetahovaná pokračovala a kdyby Přerov proměnil šance v závěru, mohl vyhrát po šedesáti minutách, nakonec si druhý útok Jurečka - Budník - Kaďorek spravil chuť v prodloužení a rozhodl o tom, kam putuje bod navíc.

Textový online přenos

Sestava: Raška - Dvořák, Vlček, Ševčík, Malina, Koutný, Fafílek, Brauner, Jurečka, Budník, Kaďorek, Hořecký, Kubalík, Borges

Autor článku: Petr Malina

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!