Áčko za dva body proti Uničovu a Šumperku

Lehčí a těžší zápas čekal dle tabulkových předpokladů domácí tým mužů Přerova. V sobotu 12.1. přijel poslední Uničov a o den nato ambiciózní Šumperk. Oba zápasy byly dost vyrovnané a Přerov bral nakonec jen dva body.

FBC MSEM Přerov – FBC ZŠ Uničov 5:4p (2:0, 1:3, 1:1 – 1:0)

Střely na branku: 37:22 (10:6, 9:8, 18:8)
Využití přesilovek: 0/1 – 0/1
Počet diváků: 60
Textový online přenos

Góly (asistence): Brauner (Spáčil), Malina (Kaďorek), Spáčil (Grener), Hnila (Kaďorek), Budník

Vlažné tempo první třetiny mělo za výsledek pohodlné vedení domácího Přerova 2:0. Uničov se ve druhé třetině zvedl a dokázal srovnat stav na 3:3. Dokonce se hosté ujali vedení asi deset minut před koncem, ale Přerov aspoň stihnul srovnat. V prodloužení pak druhý bod Přerovu přidělila akce Budníka – 5:4.

„S výrazně papírově slabším soupeřem jsme měli brát 3 body. Můžeme být rádi za 2 body. Výhodou ale i nevyhodí v zápasech je to, že se podřídíme tempu soupeře. Chyběla aktivita v útoku, střely, větší důraz. Hráli jsme jak po vydařené párty“ hodnotil tentokrát ne moc pozitivně zápas Tomáš Hořecký.Filip Brauner (v bílém na obrázku výše) těžko hledal v komentáři slova: "Ten zápas se hodnotí velmi špatně. Vůbec nevím co k tomu psát. Po celý zápas jsme drželi míček a většinu zápasu na útočné polovině. Uničov hrál v bloku a na brejky a nás to stálo nakonec 3 body. Často nás trápí špatná produktivita, prostě nedáváme góly a to se dělo i s Uničovem. Byl to hratelný soupeř a mohli jsme vyhrát, bohužel to tak neskončilo. A je to škoda, protože takových zápasů odehrajeme za sezónu spoustu. Výhru až v prodloužení beru jako zbytečnou ztrátu."

Sestava: Raška – Malina, Spáčil, Dvořák, Hořecký – Kowalík, Grener, Kaďorek, Brauner, Ševčík, Foldyna, Hnila, Kubalík, Budník

FBC MSEM Přerov – FBC Asper Šumperk 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Střely na branku: 28:28 (8:14, 9:6, 11:8)
Využití přesilovek: 0/2 – 0/2
Počet diváků: ?
Textový online přenos

Góly (asistence): Malina (Kaďorek)

Pevná obrana v čele s Raškou v bráně stála za dobrým výkonem i výsledkem 1:1 po druhé třetině. Byl to Šumperk, kterému se podařilo v 50. minutě vstřelit rozdílovou branku. Tu ještě 20 sekund před koncem potvrdil třetím gólem a Přerov musel sklonit hlavy.

Málokdo by se divil, kdyby byl nejlepším hráčem zápasu označen přerovský gólman Zdeněk Raška (na obrázku níže), který inkasoval jen dvakrát: „První gól byla souhra nešťastných okolností. Po zblokované střele Šumperk měl rozehrávku z rohu. Myslel jsem si, že se bude rozehrávat u mé levé tyčky, mezitím naši hráči šli střídat. Hosté ovšem hráli z druhého rohu. Nahozený míček před bránu si dobíhající obránce ze střídačky srazil do vlastní brány. Bohužel i takové goly padají.  

Rozhodující druhý gól padl z celkem velké vzdálenosti. Útočník Šumperka dobře pracoval před bránou, když mi částečně zakryl výhled a poté už jsem nestačil včas na letící míček zareagovat. Myslím si, že jsem odehráli výborné utkání. Kluci bojovali až do konce. Minimálně bod jsme si zasloužili.“„Vyrovnaný zápas, který rozhodl v podstatě jeden gól. Chválím tým především za kvalitní obranu, na které se dá dlouhodobě stavět spolu se skvělým výkonem Zdendy Rašky. Jen tak dál“ burcuje svým komentářem obránce Jaroslav Spáčil.

Sestava: Raška – Malina, Spáčil, Dvořák, Hořecký – Hnila, Grener, Kaďorek, Brauner, Ševčík, Kubalík, Kowalík

Autor článku: Petr Malina

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!