Áčko ze Šumperku bez bodu

Oba týmy, teda domácí Asper Šumperk a hostující Spartak Přerov mohli jít do zápasu s vědomím dobře odehraných posledních utkání. Možná tedy šlo o to, který tým spadne z tzv. "hrušky". A nakonec to byl Přerov, který celé utkání musel dotahovat náskok soupeře.

FBC Asper Šumperk - FBC Spartak MSEM Přerov 9:7 (3:1, 2:1, 4:5)

Střely na branku: 27:22 (14:8, 7:5, 6:9)
Využití přesilovek: 1/2 - 0/3 (v oslabení 0:1)
Počet diváků: 29
Nejlepší hráči: Kamler - Hnila

Góly (asistence): Malina 2 (Baran), Koutný (Spáčil), Hnila (Koutný), Jurečka (Dvořák), Spáčil, Baran (Jurečka)

První třetina zastihla hosty asi ještě v autě po klikaté cestě. Absence pohybu, chuti do hry i taktických pokynů znamenala šance na straně Asperu. Na první gól se čekalo až do 12. minuty, kdy Chladil poděkoval za čas a prostor při jeho střele z úhlu - 1:0. Zanedlouho se prosadili domácí slepenými góly hned dvakrát, kdy si na středu věděli rady a po trefách Kováče a Kamlera to bylo rázem 3:0. Prapor Spartaku pozvedla až individuální akce a střela Koutného - 3:1.

Nepěkná slova směrem k hráčům hostí přispěla ke koncentrovanějšímu výkonu v dalším průběhu zápasu. Přerov začal soupeře tlačit, tomu však ještě stále fungovaly rychlé protiútoky a nevšední střelou zvýšil náskok Kamler - 4:1. Přerov bušil do soupeře, ne úplně lehce, ale přece se rodily i šance, ale Vašíček v bráně domácích byl na svém místě. Nedorozumění při střídání stálo Přerov další gól, gólem do šatny alespoň vlil energii do sestavy hostů Malina - 5:2.

Kiks odstartoval třetí část a bylo to 6:2. Domácí Mrázek pak trefou vyhnal z branky Ceha a ke všemu si na 5 minut na trestnou lavici šel odpočinout přerovský Dvořák. Vše bylo rozhodnuto, zdálo se. I v oslabení se však hosté dali na zteč. Nejprve svým typickým bekhendem snížil přerovský obránce-útočník Hnila - 7:3. Další šance v oslabení následovaly, ale gól padl až z trestného střílení, které proměnil Malina - 7:4. Pět minut před koncem natáhl střelu z dálky Jurečka - 7:5. Bohuže pro hosty, vzápětí si zahrál kulečník s tyčí branky Kováč. Za pár vteřin po nedorozumění brankáře domácích střílí ve výhodě Spáčil do prázdné branky a snižuje - 8:6. Potom Hnila zakončil slovní přestřelku s lavičkou Asperu polibkem - takže vyloučením. Riskující Přerov neuhlídal brejk dvojice Mrázek - Šíma - 9:6. Minutu před koncem ještě křesá jiskru naděje dorážkou Baran, ale na víc už není čas.

Sestava: Ceh, Raška - Spáčil, Fafílek, Jurečka, Haliak, Koutný, Malina, Hnila, Budník, Loucký, Baran, Dvořák

Přerov v zápase ukázal svou temnou stránku a ta kladná už zápas nedokázala zvrátit. Je to jistě ponaučením do dalších zápasů, třeba do toho následujícího, již za několik hodin v Uničově.

Autor článku: Petr Malina