Blog přerovského florbalisty: Matěj Ševčík

Opět se vracíme po novém roce k rozhovorům s přerovskými florbalisty. Matěj Ševčík je věkem junior, ale zároveň i součást mužského kádru. Přejeme příjemné čtení. :-)

Ahoj Matěji, jak ses dostal k florbalu?Hráč s číslem 7

Ahoj, dříve jsem hrál fotbal i hokej a bavilo mě běhat a hrát si s hokejkou. Při skloubení těchto dvou činností mi vypadla jako nejlepší varianta florbal. Začínal jsem v kroužku na základní škole a na turnaji mě oslovil jeden z trenérů, jestli bych nechtěl začít hrát florbal závodně.

Není to tak dávno, co sis na chvíli od florbalu dal pauzu. Pověz nám co tě k tomu vedlo?

To je pravda, emigroval jsem do rychlostní kanoistiky, protože mě to bavilo a chtěl jsem si to vyzkoušet. Z důvodu jednotvárnosti sportu a stesku po florbalu jsem se vrátil.

To je dobře, tvou florbalovou kariéru provází i nepříjemná zranění, kvůli kterým jsi často v průběhu sezóny vypadl. Co se stalo?

Ano, v roce 2016 jsem při lyžování na Slovensku zlomil ruku a musel jsem podstoupit operaci. Zpátky jsem se vrátil až v nové sezóně. Tu jsem opět nedohrál, a to z důvodu zlomené klíční kosti na turnaji středních škol ve florbale.

V letošní sezóně působíš i v roli asistenta trenéra u starších žáků a dorostenců. Jak bys hodnotil současnou sezónu mladých, baví tě tato práce a jaká je tvá úloha v tréninkovém cyklu?

Sezónu bych hodnotil kladně, i přesto, že jsem na většině zápasů nebyl přítomen. Kluci podávají dobrý výkon i na trénincích, což se projevuje v utkáních. Práce s mladými mě baví a chtěl bych se jí věnovat i následující sezónu. Na trénincích mám na starosti převážně kondiční část, kde se s kluky zapojuji do tréninkového procesu a občas si s nimi zahraji.

To rád slyším. Kdyby ses podíval trochu do budoucnosti, u které kategorie bys chtěl zůstat?

Kdybych si mohl vybrat, tak by to byla kategorie starších žáků jako asistent. Jako hlavní trenér bych volil kategorii mladší.

Letos jsi součást základu v mužském Áčku a v posledních dvou utkáních jste brali polovinu bodů. Jak bys hodnotil prozatimní vývoj sezóny.

Začátek sezóny se nám příliš nepovedl a nechali jsme si téct důležité body. Doufám, že toto krušné období jsme v posledních zápasech prolomili, a že se nám podaří dohnat ztrátu.

Prozdradíš nám, jaký je tvůj krátkodobý cíl?

Určitě chci zapracovat na svých dovednostech. V juniorce musíme dohnat ztrátu a pokusit se atakovat alespoň střední část tabulky.

Na nový rok jsi odcestoval se spoluhráči do švédské metropole Göteborg, pověz nám k tomu něco.

Švédský florbal se od toho našeho hodně liší, a to hlavně v jednoduchosti a kvalitě hráčů. I přes náš ne příliš kvalitní výkon jsem s naším umístěním více méně spokojen. Ze Švédska jsem si tak odvezl mnoho zkušeností a zážitků.

Rovnou na tebe navážu a zeptám se, jestli nám sdělíš svůj největší zážitek.

Určitě zlomená ruka pana Porvola, která negativně ovlivnila výkon hráčů v posledním utkání. (směje se)

Co bys vzkázal čtenářům?

Určitě bych doporučil, aby se všichni alespoň jednou přišli podívat na florbal. Je to celkem sranda. Kappa.
 

Děkujeme za rohovor.

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!