Blog přerovského florbalisty: Maxim Šefčík

Maxim Šefčík je velkou oporou pro dorostence i juniory, dlouholetý člen přerovského florbalového klubu a také hostem dnešního rozhovoru. Následující řádky vás seznámí se začátky florbalové kariéry tohoto střelce!

Ahoj Maxi, jak jsi se dostal k florbalu?

Ahoj, k florbalu jsem se dostal díky bráchovi, když jsem ve třetí třídě začal hrát v kroužku na ZŠ Trávník, kde mě trénoval Dan Grener a můj bráška. Ve čtvrté třídě jsem začal hrát florbal závodně. Je to už 6 let.

Jak se ti jeví sezóna v dorostencích?

Máme dobrý tým na to, abychom dosáhli nejvyšších příček, ale konkurence je vysoká a my musíme zamakat. Chtěl bych, abychom se nejen v důležitých zápasech semkli a dosáhli vytoužené zlaté příčky v tabulce.

Jsi prvním rokem dorostenec a už nastupuješ pravidelně za juniory. Jak se ti ve vyšší kategorii hraje?

Jsem rád, že mám možnost hrát za juniory a myslím, že mi to hodně prospěje. Samozřejmě je to těžší a hra má vyšší tempo. Prozatím se snad chytám a snažím se být pro mančaft co nejvíce nápomocný.

Letošní sezónu jsi začal působit na pozici asistenta trenéra v přípravce. Baví tě pracovat s mladými florbalisty? Chtěl by ses v budoucnu dostat i na pozici hlavního trenéra nějaké kategorie?

Samozřejmě že mě trénování baví, ale s tak mladými hráči je to občas o nervy. Jsem rád, že mám volný čas na trénování, ale ambice na hlavního trenéra prozatím nemám.

Jaké jsou tvé florbalové cíle?

Jako každý hráč bych si chtěl zahrát v nejvyšších soutěžích, jako je například česká superliga, ale ještě mi chybí hodně zkušeností na to, abych si v ní někdy mohl zahrát.

S kým hraješ v lajně, rozumíš s nimi na hřišti?

V útoku hraji na levém křídle, na centru je Míša Bělaška a doplňuje nás Míša Hrabica. Za námi v obraně hraje Matěj Porvol a Adam Buggy Pospíšilík. Spolu hrajeme už druhou sezónu, přičemž Míša Bělaška zastoupil již nehrajícího Jonáše Kolomazníka. S klukama si na hřišti dobře rozumím a občas dokážeme vymyslet pohledné akce.

Kdo je tvým vzorem?

Mým vzorem je Alexander Galante Carlström, který hraje na IBF Falun. Líbí se mi jeho styl hry, především když má řešit těžké situace. 

Jaký je tvůj oblíbený tým?

Můj nejoblíbenější tým je IBK Dalen, který vždy stál v polovině až spodní části tabulky, ale za poslední sezónu se neskutečně zvedl, chvíli byl i první. V současné době je na třetí příčce. IBK Dalen je mým nejoblíbenějším týmem, protože jsem je jednou viděl na Champions Cupu a oblíbil jsem si jejich hru.

Co pro tebe znamená číslo 86?

Když jsem byl malý, tak jsem tímto číslem odpovídal na veškeré hloupé otázky a nakonec mi to číslo přirostlo k srdci. Jsem prostě jinej. :)

Co pro tebe znamená klub FBC Přerov?

Je to klub, ve kterém jsem  odehrál spoustu těžký a emotivních utkání, klub, díky kterému jsem se dostal tam, kde zatím jsem. Je tu skvělé zázemí a mezi klukama máme skvělou partu. Jsem rád, že jeho součástí.


Děkuji za rozhovor.
 

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!