Bojovný výkon starších žaček v Ostravě

V neděli 14. ledna odcestoval tým starších žaček k dalšímu turnaji, tentokrát do Ostravy. Sestavu tvořilo hned 6 mladších žaček, na střídačku se vyjímečně postavil trenér Pavel Ceh. I přes to, že holky ze tří zápasů pouze jednou vyhrály, tak v každém zápase měly body na dosah.

V prvním zápase proti Libině se hrálo spíše na půlce soupeře. Držení míčku bylo na straně přerovských hráček, kterým v první půlce chyběl pouze střelecký prach. Holky však své zbraně do druhé půlky zápasu už precizně nabily a zvítězily zaslouženě 3:0.

Druhý zápas proti lídrovi soutěže FBC Ostrava sehrály holky skvěle takticky. Ostravské hráčky se můžou pyšnit většími zkušenostmi, technikou či herním myšlením, avšak na ,,přerovský beton" tvrdě narazily. Přerovský tým se nikam nehrnul, důkladně si bránil vlastní polovinu a nedopustil svému soupeři brankovou radost, která přišla až v 15.minutě zápasu. I když holky do konce třetiny ještě dvakrát inkasovaly, bylo skóre s takto silným soupeřem oproti předchozím zápasům jejich vlastním vítězstvím.

Poslední a zároveň atraktivní zápas proti Vítkovicím se opakovala stejná labutí píseň. Přerov alias ,, Účastníci zájezdu" postavil na své polovině autobus, se kterým měly Vítkovice, stejně jako jejich městský rival, stejné problémy. V tomto zápase měl však Přerov oproti přechozímu zápasu více střeleckých příležitostí a to hlavně z brejkových situací, které ale neskončily gólovým úsměvem ve tváři přerovských hráček. Tohoto úsměvu jsme se dočkali pouze v první polovině z hole Gáborové, to bylo však do konce zápasu vše. Vítkovice se v obou poločasech prosadily v poslední minutě a tak zázrak holkám těsně uniknul o jednu branku.

Přerovské starší žákyně vybojovaly tedy třetí ,,flíček", za svůj bojovný výkon však zaslouží velkou pochvalu.