Bojovný výkon starších žáků stačil pouze na tři body

Starší žáci odstartovali sezonu v Prostějově, kde se utkali s domácím Sportcentrem a Uničovem. Všichni přítomní rodinní příslušníci, ale taktéž trenéři byli v očekávání, jak si hráči po náročné letní přípravě povedou. Ve výsledku se hráči mohli radovat pouze z polovičního zisku. 

FBC Spartak Přerov – SKK2 Sportcentrum Prostějov  11:6
V úvodním zápase proti domácímu Prostějovu měli kluci vše ve svých rukách. Rozehrávku soupeře nabourávali svých pressingem, což dělalo soupeři velké problémy. Soupeř lacino ztrácel míčky, čehož naši útočníci využívali gólovou radostí. Až na výpadek v posledních čtyřech minutách zápasu si kluci vedli skvěle a zaslouženě vyhráli.

FBC Spartak Přerov – FBC Uničov   1:5
Velice těžký zápas odstartovali kluci vyrovnanou první třetinou, kdy poslal Spartak do vedení Jonáš Kolomazník. Od druhé třetiny se začal lámat chleba. Uničov přitvrdil, byl všude dřív a každé zaváhání hráčů Spartaku trestal střelou na mladého Patrika Antoniaziho, který na svůj věk předváděl velkolepý koncert. Kluci hráli v zápase pod velkým tlakem, Uničov jim nedal při rozehrávce pořádně vydechnout, obránci jednoduše ztráceli míčky, na druhou stranu, útočníci jim svým ,,sochařským pohybem“ taktéž moc nepomáhali.  Nutno ale uznat, co nám v zápase nejvíce chybělo a čeho se trenéři nejvíce obávali a budou obávat v této sezoně,  je fyzická vyspělost ostatních týmů, mezi které patří i Uničov. Nechci, aby to vyznělo jako výmluva, ale chybí nám centimetry, což šlo v tomto zápase strašně vidět. Nutno ale podoknout, že kluci bojovali až do konce a zápas nevzdali.

Autor článku: Pavel Ceh
 

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!