Brankové hody starších žáků v Šumperku

V sobotu 25. března 2018 odcestovala šestnáctičlenná skupina starších žáků FBC Přerov na dvojzápas do Šumperka. Nedaleko pohoří Jeseníků se Přerov střetl nejprve se sedmým Šternberkem, který porazil vysoko 12:2. V druhém utkání rozstříleli čtvrtý Šumperk v poměru 11:1.

Úvodní utkání ze začátku tak slibně nevypadalo. Gólově se prosadil Kolomazník až v 5. minutě zápasu. Šternberk dokázal rychle odpovědět a srovnal stav utkání. Přerovští však nenechali nic náhodě a s góly se roztrhl pytel. Postupně se prosadil Zvěřina, 3x Hrabica, Šamořil a Šefčík. To už se ovšem pohybujeme na konci druhého dějství, kdy se prosazuje i soupeř a koriguje stav utkání na 7:2. Třetí třetina už patřila pouze přerovským hochům, kteří navýšil brankový rozdíl na konečných 12:2.

Ve druhém utkání svedli přerovští souboj s domácím Šumperkem. Úvod byl opět ospalý, jako první se prosazuje Šumperk, a to až v šesté minutě. Přerov zvládl soupeři odpovědět do konce třetiny hned dvakrát, a to po zásluze Večerky a Kolomazníka. Zbylý průběh utkání si už přerovští korigovali sami. Ve druhém dějství dokázali přestřílet soupeře v poměru 5:0, díky Večerkovi, Šamořilovi, Kolomazníkovi, Hrabicovi a Pospíšilíkovi. Třetí dějství už jen přerovští korigovali na 11:1.

V sobotu 31. března v Hranicích vyzve FBC Přerov svého soka z Uničova, kde se rozhodne o tom, komu bude patřit první příčka soutěže.

Autor článku: Daniel Šmehlík