Bronzové halušky mladších žáků v Bílovci

Již ke třetímu mimoligovému turnaji odcestoval výběr mladších žáků FBC Přerov a to na turnaj Spring Cup v Bílovci, kterého se zúčastnily převážně týmy z Moravskoslezského kraje. Tyto týmy doplnil ještě jeden tým a to slovenský Trenčín, který byl po prvním hracím dni považován za největšího favorita na celkové vítězství. V playoff se ale turnaj neskutečně zamotal. 

První den začínáme bez našich centrů Ševečka a Spáčila, kteří se připojili až v průběhu turnaje. První vyrovnanou bitvu s Karvinou prohráváme 0:1. Zde se nám podařilo nevyužít hned čtyři nájezdy. Ze druhého střetnutí si odnášíme vysokou prohru 2:6 od SFK Havířov a skupinu uzavíráme prohrou 0:3 s Trenčínem. Nutno podoknout, že sobotní den byl z naší strany hodně slabým čajíčkem a až na první půlku s Trenčínem byla naše hra hodně křečovitá. Po prvním dni, poslední místo ve skupině a v nedělním čtvrtfinále na nás čeká vítěz skupiny A - Orlová.

Neděli začínáme již v plné sestavě. Na Slunci probíhá erupce, porážíme vítěze skupiny A - Orlovou 2:0. Překvapení turnaje pokračuje, Trenčín prohrává 1:5 s Letkou, která na tom byla stejně, jako my. Turnaj připomíná letošní playoff Stanley Cupu, vítězové skupin jsou out, s nimi i jeden tým z druhého místa. Na nás čeká semifinále, kam se dostal Přerov, Letka, Odry a Bílovec. V semifinálovém boji s domácím Bílovcem dotahujeme dvoubrankovou ztrátu, avšak tři vteřiny před koncem inkasujeme z trestného střílení, prohráváme 3:4 a v zápase o třetí místo na nás čekájí Odry. Zde jsme si zápas pohlídali a po vítězství 6:3 bereme brozové placky. Finále ovládl po výsledku 3:0 nad Letkou Ostrava domácí Bílovec. 

Z turnaje plného zvratů si odvážíme třetí místo. Kdo by to po prvním dni čekal? Turnaj ukázal, že umístění v základní skupině nic neznamená a nejdůležitější zápasy začínají až v playoff. O tom nemusí povídat už jenom brněnská Kometa, ale po tomto víkendu také náš tým, či tým z ostravské Letky, který se v neděli prezentoval neskutečnou bojovností. Klobouk dolů před oběma týmy. 

Celkové umístění: 

1. FBC Bílovec
2. Letka Ostrava
3. FBC Přerov
4. Juventus Odry
5. 1. Eagles Orlová
6. FBC Trenčín
7. SFK Havířov
8. FBC Karviná

Sestava: Dulovec, Eliáš - Pospíšil A., Spáčil, Hrabčík, Richter, Roháč, Ševeček, Kapustka, Vrána, Zbránek, Pospíšilík Š., Zbořil, Coufal, Chupáč, Gebauer


                                                                                                                                                            

                                                                                                                                                             Autor článku: Pavel Ceh                     

 

 

                                                                                                                                                             

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!