Céčko cíl splnilo a dokráčelo si pro bronz!

Čtyři body byly potřeba získat v posledních kolech Olomoucké ligy sezóny 2015/2016. V Olomouci se C-tým Spartaku střetl s celky Olomouc B a Kostelec na Hané. Nepříjemní soupeři dali Přerovu zabrat, dramatický souboj o bronzový stupínek tabulky však vyhrál nad Libinou o jeden bod Spartak.

TEMPISH FBS Olomouc B – FBC Spartak Přerov C 2:2 (1:0, 1:2, 0:0)
Góly (asistence): Malina (Kubáč), Kubáč (Malina)

Olomouc v prvním utkání dne porazila vysoko Prostějov, čímž pomohla Přerovu, který se nemusel strachovat, že by umístění v tabulce přenechal právě Prostějovu. Vysoká výhra zároveň znamenala vykřičník pro vzájemný souboj, ve kterém musel Spartak vydolovat aspoň jeden bod. První akce domácích a je to 1:0. Již v první třetině ale herně Přerov věděl, jak na Olomouc a šance se začínaly tvořit.

Aktivní pojetí Spartaku neslo své ovoce hlavně ve druhé části, kdy byl Přerov lepším týmem. Kubáč vystihl rozehrávku Olomouce a našel ideálně Malinu, kterému stačilo jen nasměrovat hokejku – 1:1. Olomouci se ještě jednou povedlo v přesilové hře odskočit ve skóre, ale netrvalo dlouho a Přerov srovnává a to opět akcí dvou zmíněných, když si tentokráte prohodily gard – 2:2.

Přerov si nadále vytvářel více šancí, zejména díky dobrému napadání a aktivní obraně. Další gól však nevstřelil, což moc důvodů ke spokojenosti nepřinášelo. Naopak, poslední pětiminutovka byla pětiminutovkou hrůzy. Jakoby vyčerpaný Přerov nebyl nikde a vyklizené pole přebrala domácí Olomouc, která měla nakonec blíže ke třem bodům. Její pokusy však skončily na brankáři Cehovi, jehož zásluhou si Spartak došel pro potřebný bod.

FBC Spartak Přerov C – TJ Sokol Kostelec na Hané B 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Góly (asistence): Baran (Veselý), Kubáč (Tesař), Majer (Tesař)

Jak Přerov skončil zápas s Olomoucí, tak začal druhé důležité utkání proti Kostelci. Dá se říci, že to byla jen čekaná na to, kdy dá soupeř gól a v šesté minutě se tak taky stalo – 0:1. Přerov se pomalu vzpamatovával a trochu začínal zatápět obraně Kostelce. Důležitou branku vsítit Baran, který pláchl po křídle a chytře umístěnou střelou vyrovnal – 1:1.

Ve druhé třetině byl k vidění vyrovnanější florbal. Pořád to ze strany Přerova ale nebylo ono. Kostelec svým stylem nedával Spartak moc akcí tzv. „zadarmo“ a přerovští se museli k šancím probíjet. V deváté minutě této třetiny posunul Tesař míček na Kubáče, který přízemní střelou z ideální pozice překlápí misky vah na stranu Přerova – 2:1.

Boj pokračuje i ve třetí části hry. Ceh likviduje šance Kostelce, ale ten přeci jen zaslouženě dokáže vyrovnat a to sedm minut před koncem – 2:2. Následuje timeout Přerova, pokyny jsou jasné. Není co ztratit, jde se napadat a zamýšlí se i hra bez brankáře. Tyto diskuze nakonec přerušuje Majer, k němuž se dostává před brankou Kostelce míček a posila z D-týmu hraje Blahovi na housličky – 3:2. V závěru je to obětavost Přerova s jistým Cehem v brance a Spartak tak nakonec doslova vydřel potřebnou výhru. Nutno přiznat, že v zápase nebyl lepším celkem.

Sestava: Ceh – Kubáč, Dvořák, Majer, Žuška – Veselý, Šmehlík, Malina, Janošek, Tesař, Baran

C-tým tak navazuje na medailový úspěch z loňské sezóny a i letos stoupá v tabulce mezi nejlepší tři týmy. Bronzový tým se opíral o spolupráci zkušenějších hráčů, kteří odehráli téměř všechna utkání (Kubáč, Veselý) a juniory, kteří tým vždy vhodně doplnili. Zvrátí úspěch Céčka diskuzi o nasazení jen trojice mužských týmů do dalšího florbalového ročníku?

Autor článku: Petr Malina