Céčko si z Hranic přivezlo čtyři body

Promrzlá listopadová sobota patřila v hranické hale Cement odpoledne zápasům Olomoucké ligy mužů, ve kterých se představilo i mužské Céčko Spartaku. Soupeři Přerova byli z obou pólů tabulky, nejprve na vítězství čekající Lipník a potom na čele se pohybující Kostelec na Hané B.

FBC Spartak Přerov C – FBC Cannibals Lipník 14:4 (2:2, 6:1, 6:1)

Góly (asistence): Veselý 3 (Ceh, Hořecký, Malina), Borges 3 (Majer 2, Baran), Baran 2 (Haliak, Borges), Ceh 2 (Veselý 2), Šmehlík (Ceh), Haliak (Kubáč), Kubáč (Veselý), vlastní

První třetina byla pro Přerov spíše seznamováním se nejen se soupeřem, ale především mezi hráči samotnými, co se týče spolupráce na hřišti. Lipník tak držel krok, vstřelil dva góly a ofenzivu Spartaku tak držel netradiční muž, brankář A-týmu Ceh, jenž připravil dva góly červenobílých. Ve druhé třetině už naivní florbal Lipníku nastartoval přerovské florbalisty. Ti s povděkem kvitovali prostor na útočení a jedna šance střídala další. Stejný florbal pokračoval až do konce a hned dva útočníci, Veselý s Borgesem si připsali hattrick. Pěknou statistikou pak bylo zjištění, že v utkání si připsal alespoň bodík každý z deseti hráčů Přerova v poli.

FBC Spartak Přerov C – TJ Sokol Kostelec na Hané - KH B 6:6 (4:4, 1:1, 1:1)

Góly (asistence): Veselý 4 (Malina 2, Hořecký, Ceh), Šmehlík (Veselý), Borges (Haliak)

Střelecké hody se konaly v úvodní třetině tohoto na tempo nadstandardního zápasu Olomoucké ligy. Povedenou souhru a hru Přerova střídaly nekoncentrovanosti v obraně, které Kostelec s velkou chutí využíval k tvorbě šancí. Vypadlo to, že C tým bude mít navrch, když většinou vedl, nakonec se však šlo do přestávky s divokým skóre 4:4. Růst skóre v dalším průběhu se nekonal a spíše než kvůli změně hry to bylo díky výborným výkonům obou brankářů. I druhý hattrick v zápase dokonal Veselý, soupeř však dokázal vyrovnat ještě ve druhé třetině – 5:5. Kostelec se nakonec přiblížil výhře brankou Běhala, dvě minuty před koncem ale bojující Přerov vyrovnává po dobré hře celé pětky. Nikdo jiný než Veselý (dnes si celkem připsal 7 gólů a 4 asistence!) zakončil vtipnou nabídku Ceha – 6:6. I na konci nebyla o zajímavé události nouze, Kubáč jde minutu a půl před koncem na trestnou, šance na rozhodnutí má nakonec ale spíše Spartak. Ty však proměněny nebyly a tak se soupeři rozešli smírně.

Sestava: Raška – Kubáč, Majer, Malina, Hořecký - Baran, Haliak, Borges, Ceh, Šmehlík, Veselý

Přerov se s bilancí čtyř výher, jedné remízy a jedné porážky drží na vytoužených medailových pozicích.

Autor článku: Petr Malina

Diskusní téma: Céčko si z Hranic přivezlo čtyři body