Chytře hrající Telnice si smlsla na Přerovu

Jestliže v sobotu chyběla Přerovu sedmička hráčů, v neděli se počet absentujících nezměnil. Dohnal, Hnila, Ďopan, Veselý, Gereš a oproti sobotě také Roletzký s Jünglingem nebyli k dispozici. Premiéru si odbyl další junior Marek Tesař.

FK Orel Telnice – FBC Spartak MSEM Přerov 9:6 (4:2, 2:2, 3:2)
Góly (asistence): Klimecký 3 (Jurečka 2, Malina), Grener 2 (Malina), Jurečka

Taktické pokyny zněly jednoznačně – nepustit domácí k rychlým protiútokům. První gól však lovil ze své sítě Ceh po střele Kozla. Zanedlouho se individualně prosazuje Jurečka, skrumáž před Cehem ale využívá střelou ze vzduchu Hela – 2:1. A pak to začalo. Telnice z brejku trestá obranu hostí a Ceh přenechává místo v brance Raškovi – 3:1. Grener po pěkné akci z dálky snižuje, ale Telnice nachází další skulinku v obraně hostí a Večeřa s přehledem uklízí míček do šibenice – 4:2.

Začátek druhé třetiny patří jednoznačně domácím. Nejprve vstřílí gól ze standardní situace a poté zakončuje přečíslení svou třetí brankou Vespalec – 6:2. S Přerovem to nevypadá vůbe dobře. Klimecký individuálně vykřesává naději a Přerov opět ožívá. Tentýž hráč potom střílí další branku a Přerov je zpět ve hře – 6:4.

Klimecký dokonává hattrick a Přerov je zpět v zápase. Bojuje o první ligové body, ale takticky opět selhává, když domácí využívají další přečíslení 3 na 2 – 7:5. Necelých deset minut před koncem se šťastně trefuje Grener, ale Telnice opět odskakuje v přesilovce, když se Budík kličkou zbavuje napadajícího Jurečky a předkládá do prádzné Večeřovi – 8:6. Symbolicky poslední gól náleží přetigólovému Vespalcovi, který využívá další přečíslení 3 na 2.

I když měli domácí více ze hry po většinu zápasu, hosté jim výhru nakonec velmi usnadnili. První ligový víkend tak ambiciózní Přerov zapisuje velkou nulu v kolonce počtu bodů. Za 14 dní čeká na Spartak další venkovní utkání v Holešově. Čeká se další těžký zápas a jak to vypadá, bude hodně záležet na tom, zda bude sestava Přerova opět zatížena omluvenkami nebo ne.

Sestava: Ceh, Raška – Malina, Grener, Fafílek, Dvořák – Klimecký, Jurečka, Haliak, Tesař, Doubek, Koutný