Další představení mladších žáků

V sobotu 17. listopadu se oba týmy mladších žáků rozjely na různé strany olomoucké metropole. Mladší Panteři, doplněni hned o šestici elévů zavítali do Senice na Hané, kde se utkali s Náklem, Prostějovem, Lutínem a Mohelnicí. Zkušenější Predátoři odehráli kvalitně obsazený turnaj v Hranicích, kde se postupně utkali s domácím výběrem, Šternberkem, Olomoucí a Uničovem.

Panteři – Senice na Hané

Mladý tým Panterů vstoupil do turnaje ještě v ospalým rozpoložení. První zápas proti Náklu sice kluci soupeře herně převyšovali, avšak nohy do obrany jim zrovna dvakrát nefungovali. Výhru 4:3 pečetil několik sekund před koncem Antoniazi. Další zápasy proti Prostějovu a Lutínu se hrálo spíše na půli soupeře. Popravdě převážně v zápase proti Lutínu jsme čekali vyrovnanější bitvu, jelikož Lutín před naším vzájemným zápasem, své soupeře dosti trápil. Nakonec bylo vše naopak. Kluci Prostějov a Lutín přehráli herně i střelecky a to rozdílem 5 branek. Poslední zápas s Mohelnicí měl asi největší grády. Mohelnice měla bojovné hráče. Zápas, ale rozhodli naši elévové, kteří vsítili všech 5 branek. Panteři tedy porazili Mohelnici 5:2 a z druhého turnaje v sezoně odjeli bez porážky.

Predátoři – Hranice na Moravě

Zkušenější tým Predátorů se prezentoval v hranické Naparii. Nutno podotknout, že poslední dva turnaje jsou velmi kvalitní. Hrají se vyrovnané zápasy, potkáváme s kvalitou z Uničova, Olomouce a Šternberku. Hrají se vyrovnané bitvy, což je pro hráče i trenéry skvělou zkušeností do dalšího florbalového vývoje. Sice k výhře nad těmito skvělými týmy jsme ještě nedokráčeli, ale důležitý je herní projev, který je zápas od zápasu lepší. Na turnaji jsme odehráli tři vyrovnané zápasy se Šternberkem (1:2), Olomoucí (0:2) a Uničovem (2:2). Jediný zápas, kde si kluci zastříleli, byl zápas s Hranicemi (12:1).

 

Další kvalitní zápasy odehrají mladší žáci doma a to 15. prosince, kdy se představí oba výběry proti sobě. Následně se utkají se Šternberkem, Olomoucí a Lipníkem.

                                                                                                                                                                    Autor článku: Pavel Ceh

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!