DALŠÍ ÚSPĚCHY PŘÍPRAVEK

O uplynulém víkendu vyrazily sbírat další zkušenosti všechny týmy přípravek. V sobotu 12.11. zavítaly do Prostějova Žraloci s Tučňáky, v neděli 13.11. pak do Mohelnice Kosatky.

FBC Přerov - přípravkaSobotní turnaj měl pouze 4 účastníky, proto nás čekaly zápasy hrané 2x10 minut. Toho si pořadatelé bohužel všimli až po úvodním zápase Žraloků s domácím týmem, odehraném 2x8 minut. Zápas vyhrál těsně 8:6 Prostějov. Následoval  zápas Tučňáků s Hranicemi (18:5) a Prostějova s Hranicemi (11:2). Poté přišlo na řadu další "derby" Žraloků a Tučňáků. I když brankových příležitostí bylo na obou stranách víceméně stejně, větší zkušenost byla opět na straně Tučňáků a Ti díky své produktivitě zvítězili 14:7. Po krátké pauze se Žraloci zakousli do svého posledního soupeře - Hranic. Přestože Žraloci několikrát zbytečně inkasovali, dokázali skóre vždy dorovnat a remíza 7:7 jim přinesla díky vyrovnanějším výkonům konečné 3. místo na turnaji, Hranice obsadily 4. místo. Poslední nervydrásající zápas měl určit celkového vítěze. Rozhodl nakonec jediný rozdílový gól, kdy Tomáš Roháč zajistil Tučňákům 1. místo. Domácí Prostějov bral sladkosti za 2. místo.

Sestava Tučňáků: Oharek Š., Ondrušek, Roháč, Stokláska, Wolf, Horáček, Stoklásková K., Kytlicová, Práček, Snášel.

Sestava Žraloků: Bittner, Dulovec, Karalo, Flachs, Čevela, Majar, Jemelka, Zapletal, Ministr, Rybařík, Kafka.

V neděli vyrazily naše další mladé florbalové naděje do daleké Mohelnice, kde je nečekalo vůbec nic lehkého. I přes několik omluvenek se Kosatky svých soupeřů nezalekly, zápasy rozhodovaly maličkosti a turnaj by se dal charakterizovat zpackanými druhými poločasy. Na úvod Kosatky čekal silný tým Uničova. Hra byla však vyrovnaná, skóre v poločase 5:5. Jako by se pak Kosatky svého soupeře zalekly a nestíhaly - výsledek 6:10.

V zápase s olomouckými Žraloky nakopak Kosatky slibný náskok udržely a zvítězily 7:5. Následoval zápas s Litovlí, na kterou si Kosatky věřily. Vyrovnané skóre v poločase 3:3 dávalo tušit napínavý druhý poločas. V tom se však Kosatkám příliž nedařilo, Litovel 4 krát skórovala a zvítězila 3:7. Zbýval odehrát poslední zápas turnaje proti zkušenému domácí týmu. Kosatky bojovaly, v poločase držely nadějný výsledek 4:7. Ve druhém poločase však jako bychom přestali hrát a několikrát ještě inkasovali - výsledek 5:14. Přesto celkový dojem všech tří formací včetně brankáře lze hodnotit kladně, u Kosatek je vidět asi největší posun ze všech našich týmů přípravek, což ocenili i přítomní rodiče dlouhým potleskem.

Ještě ke konečnému umístění: 1. Mohelnice, 2. Uničov. O třetím až pátem místě nakonec při rovnosti bodů rozhodoval počet nastřílených branek týmů v jednotlivých vzájemných utkáních, kdy Kosatkám k lepšímu umístění chyběl jediný vstřelný gól. 3. Litovel, 4. Olomouc, 5. Kosatky.

Sestava Kosatek: Jurda J., Jurda V., Pavlásek, Kvapil, Majer, Friesová A., Friesová M., Flachs.

Jedinou kaňkou tak na turnaji byla skutečnost, že jsme místy hráli hrubý čas (čas neustále běží, ikdyž se právě nehraje). Na což nám rozhodčí Hruška odpověděl, že mu je to jedno, že čas běží. Refery respect.