Daniel Šmehlík: Chtěli jsme ji, bojovali jsme o ni a konečně ji máme!

Dnešní rozhovor bude s Danielem Šmehlíkem – hlavním trenérem dorostenců. Danovi se letos se svým mančaftem podařilo postoupit do nejvyšší dorostenecké soutěže, tedy do 1. ligy dorostenců. Jaké změny se plánují do příští sezóny, se kterými soupeři se budou setkávat? Rozhovor, který si nemůžete nechat ujít!

Ahoj Dane, začneme trochu emotivně. V Přerově se bude hrát celostátní soutěž dorostenců, co na to říkáš? 

Daniel Šmehlík - FBC Přerov

Ahoj Pavle, ani nevím, kde začít. Mám obrovskou radost, že se v Přerově bude hrát nejvyšší dorostenecká soutěž. Letošní mančaft dorostenců i starších žáků (aby oddíl postoupil do nejvyšší dorostenecké ligy, musí se dobře umístit i kategorie starších žáků) byl velice kvalitní, postup je tedy třešničkou na dortu v letošní sezóně. Chtěli jsme ji, bojovali jsme o ni a konečně ji máme!

Jako hlavní trenér jsi byl u všech utkání v letošní sezóně, chci se zeptat, jak bys uplynulou sezónu hodnotil? 

Myslím si, že se nám sezóna vydařila. Že by ale vyšlo vše podle představ se říct nedá. Odehráli jsme některá utkání, která nám v postupu pěkně zavařila. Úvodní části sezóny jsme procházeli hladce, těžší soupeři nás teprve čekali. Abych byl konkrétní, tak první zaváhání přišlo někdy v listopadu s Mohelnicí. V tomto utkání jsme bohužel smolně, osm vteřin před koncem, dostali vyrovnávací branku na 1:1 a přišli tak o první body. Největší zaváhání bylo den před Vánocemi, kdy jsme si vybrali den blbec a Prostějov nám nadělil pod stromeček 7 branek. To byla pěkná sprcha (vzpomíná). Další důležité utkání přišlo v lednu s Uničovem. Uničov nikdo v průběhu sezóny nedokázal připravit o body. Nám se to ale povedlo, kdy jsme ve velmi vyrovnaném utkání remizovali 5:5. V březnu jsme ještě prohráli s Mohelnicí 1:2, kde jsme nedokázali více jak jednou prostřelit skvěle chytajícího Hampla. Odveta s Uničovem měla rozhodnout o druhém místě. Zápas se vyvíjel pro nás více než dobře. Vedli jsme 1:0, dokonce i 3:1, potom 4:3. Bohužel nám došly síly a prohráli jsme 4:6. Pokud bych měl však vypíchnout ta dobrá utkání, tak by to byla určitě obě utkání s Olomoucí, která jsme vyhráli shodně 2:1, nebo i odveta s Prostějovem, kde jsme vyhráli nekompromisně 6:1.

Na pozici hlavního trenéra v následující sezóně setrváš, rád bych se tě tedy zeptal, zda se těšíš na další sezónu?

Těším se opravdu hodně. Bude to obrovská výzva nejen pro mne, ale i všechny kluky, kteří si musí místo v sestavě nejdříve vybojovat a pak podávat takové výkony, aby si pozici v dorosteneckém Áčku udrželi. Pro hráče, kteří se do sestavy Áčka nedostanou jsme přihlásili 2. ligu dorostenců, Béčko. Pokud hráči B-týmu budou podávat dobré výkony, je samozřejmě šance, že dostanou šanci i v 1. lize.

Z hlediska celého realizačního týmu bych se rád zeptal, zda se počítá s nějakými novinkami? 

O tom se v současnosti právě jedná. Oslovil jsem prozatím dva trenéry, uvidíme, jak se to vyvrbí.

Jaké máte ambice v 1. lize dorostenců?

Na to si teprve musíme s kluky sednout a říct si, jakých cílů bychom chtěli dosáhnout. Já si však myslím, že je velmi reálné, abychom se pohybovali mezi TOP 5 týmů ve skupině. Ve skupině se budeme střetávat s těmito týmy: FBC Ostrava, 1. SC Vítkovice, PANTHERS Otrokovice, FBC Olomouc, Florbal Havířov, Zlín Lions, Florbal Vsetín, FBC Slovácko, FbC Orel Uherský Brod. 

Přijdou do Přerova nějaké posily z okolních klubů?

Zatím nemohu být konkrétní, ale určitě se s posilami počítá, ať už se budeme bavit o střídavém hostování, nebo hostování na celou sezónu. Někteří hráči k nám jezdí už na tréninky, přestupové období začíná až 1. července. Jediné co mohu prozradit je, že se jedná o přibližně osm hráčů, konkurence bude tedy určitě vysoká.

Děkuji ti Dane za rozhovor a přeji ti hodně úspěchů v následující sezóně.

Autor článku: Pavel Ceh

FBC Přerov - dorostenci 2018/19

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!