„Déčko“ obralo první Bizony

Aktuálně třetí tým tabulky Olomouckého přeboru FBC Spartak Přerov D zajížděl k dalším utkáním do nedaleké Olomouce. V prvním zápase svedl Přerov souboj s pátými Troubelicemi a ve druhém utkání došlo na přerovské derby. Spartak vyzval lídra soutěže, tým IBK Bisons Přerov. Spartak sehrál dobré partie, nakonec z toho byly čtyři body za výhru a remízu.

FBC Spartak Přerov D – Orel Jednota Troubelice 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)

Góly (asistence): Malina 2 (Borges), Borges (Janošek), Tesař (Chupáč), vlastní

Troubelice jsou týmem, který dokáže překvapit i v tabulce lépe postavené soupeře, avšak žehrá na počet hráčů v sestavě, když i tentokrát měly na střídačce jen jednoho spoluhráče. Přerov měl od začátku zápas ve své moci. Po brankách Borgese a Maliny navíc vedl 2:0.

Troubelice hrozily z brejkových situací a jednu takovou využil zkraje druhé části Kasal – 2:1. Další góly ale padaly do sítě soupeře Přerova. Prosadili se Tesař s Malinou a bylo to 4:1. Nutno dodat, že svůj den měl i brankář Novotný, který ojedinělé nájezdy soupeře dokázal řešit s přehledem.

I v poslední třetině se obrázek hry neměnil. Přerov byl daleko lepším celkem, ale koncovka byla na pováženou. Šance se rodily květy jak z jara, ale gólů z toho moc nebylo. Vlastním gólem brankáře se dostal Spartak již do vedení 5:1. Na druhé straně snížil Zapletal a v poslední minutě se ještě poměrně kuriozně prosadil z dálky Doubrava. Utkání, ve kterém mohl Spartak vstřelit minimálně dvojnásobný počet gólů, skončilo výhrou „růžovek“ 5:3.

FBC Spartak Přerov D – IBK Bisons Přerov 4:4 (1:3, 2:0, 1:1)

Góly (asistence): Kubalík 2 (Slanina, Malina), Tobolík (Malina), Tesař

Spartak začal zápas velice koncentrovaně. Pozorně bránil postupné útoky Bizonů a sám hrozil z rychlých akcí. Za svou snahu se dostal zaslouženě do vedení, když Kubalík „z mezikruží“ zakončil přesně nabídku Slaniny – 1:0. Bizoni se do utkání dostali poměrně zadarmo, když obkroužení klece Schöna propadlo Vajdíkovi u tyčky do branky – 1:1. V obraně lehce ospalý úsek hry potrestal soupeř dalšími dvěma góly. Nejprve Hnízdil z rychlé akce trknul umě míček a po něm „životní" trefou od mantinelu vymetl pavouky z přerovské branky Netočný – 1:3.

„Hlavy vzhůru“ znělo o přestávce na střídačce Spartak. A tak hráči pokračovali v solidní obraně a sami ukazovali, že si dovedou vytvářet převahu. Nejprve Malina uvolňuje Tobolíka a ten s klidem uhýb na forehand a zavěšuje – 2:3. Vzápětí se prosazuje opět Kubalík, který v nájezdu z boku nekompromisně věší šibenici – 3:3. Spartak je ve hře a horším týmem není.

Třetí třetina přináší florbal plný vzruchu, každá šance už může být velmi důležitá. Tlak do brány prokazuje Tesař, když i se štěstím odráží zblízka míček za Pečinku – 4:3. Bizoni se také dostávají ke střelám a šancím, ale Vajdík v bráně Přerova je od druhé třetiny jistý a připisuje si řadu úspěšných zákroků. Netrvá však dlouho a skóre je stejně srovnáno. Opět střela do vinklu od mantinelu a tentokrát zvedá ruky k nebesům Cagášek – 4:4. Utkání mohly v posledních minutách na svou stranu zvrátit oba týmy, sympatické bylo, že s větším riskem do hry šel Spartak, ale gól, i přes další šance, se mu vstřelit nepodařilo. Šťavnaté utkání plné pohybu končí remízou.

Sestava: Novotný, Vajdík – Chupáč, Hořecký, Beneš, Malina – Tesař - Majer, Janošek, Borges, Slanina, Kubalík, Tobolík.

D-tým Přerova tak drží bronzový stupínek v tabulce a před závěrečným kolem ztrácí tři body na druhou Jamajku Kojetín. Proti Kojetínu Déčko navíc sehraje ještě jeden zápas a tak při určité konstelaci výsledků má Přerov reálnou šanci na stříbrný postup v tabulce. Vše se rozhodne 24. dubna.

Autor článku: Petr Malina