Den otevřených dveří florbalu přivítal přes 300 návštěvníků

V sobotu 4.dubna proběhl v Přerově florbalový svátek a to Den otevřených dveří florbalu v Přerově. Akce, kterou pořadatelé připravovali necelé dva měsíce přivítala přes 300 návštěvníků, pro které byl připraven bohatý florbalový program. Velkým pozitivem byl NÁBOR, díky kterému má Spartak o 30 mladých nadějí navíc, převážně z řad přípravkářů a elévů. K náboru se hlásili nejen chlapci, ale i početná část dívek. Tato akce byl zároveň představením nového loga Spartaku, ve kterém se budou hráči Spartaku prezentovat od příští sezony.

FBC Přerov mládežDen otevřených dveří odstartoval na tenisové hale devátou hodinou ranní a to turnajem amatérů. Na turnaj dorazilo celkem 10 mužstev, poskládaných z různých florbalových spolků nejen z Přerova, ale z celého okresu.  Týmy byly rozděleny do dvou skupin po pěti týmech, kde sehráli utkání systémem každý- s každým. Pořadatelé přichystali pro hráče hned dvě hříště, na kterých se hrálo systémem 3+1. Po odehrání základní části došlo na vyřazovací boje, kdy první dva týmy z obou skupin hráli mezi sebou semifinále o postup do velkého finále a zbylé týmy hrály naopak o konečné umístění. Z vítězství na turnaji se nakonec radoval tým s názvem Bian conery, na druhém místě skončili Trgovi a na třetím Džegrovci. Jelikož turnaj sklidil velký úspěch, tak se dá očekávat, že podobné turnaje uspořádá Spartak i dvakrát do roka.

Po skončení atraktivního turnaje amatérů se hlediště tenisové haly začalo pomalu zaplňovat nejen rodiči a rodinnými příslušníky hráčů Spartaku, ale taktéž novými zájemci o florbal. Pro všechny návštěvníky byl taktéž připraven doprovodný program, který obsahoval – historickou výstavu pohárů medailí či dresů Spartaku, koutek s prezentací Memoriálu Pavla Vrby, informace o aktivitách Spartaku pro přerovskou společnost – akce daruj krev, zachraň život,  sportuj s námi, ne jen florbalem živ je florbalista či spolupráce pro přerovskou nadaci. Dále byl program zpestřen o informace o výsledcích všech kategorií, o letních mužských turnajích, ale taky o mládežnických akcích  - turnaj Hummel Open Game v Brně, turnaj na slovenské Stupavě a příměstské florbalové soustředění pro mládež. Nechyběla ani část o odchovancích přerovského florbalu, kteří byli na této akci taktéž přítomni. Akci doplnila taktéž prezentace  fotek a hlavně NÁBOROVÝ KOUTEK pod vedením ikony přerovského florbalu Michala Ďopana, který téměř za celé odpoledne přijal 30 přihlášek od nových zájemců o florbal. Noví zájemci si florbal mohli vyzkoušet přímo na této akci a to buď ve střelbě na branku či v obřím slalomu. Všechny děti si zároveň z této akce mohli odnést samolepky či odznáčky s novým logem florbalového klubu Spartak.

Od druhé hodiny odpolední,  začal hlavní program dne a to ukázka tréninků všech mládežnických týmů Spartaku. Jako první se na hřišti ukázala kategorie elévů a mladších žáků, které později vystřídala kategorie starších žáků, starších žaček a dorostenek. Prezentaci tréninků zakončili dorostenci s juniory. Tréninky moderoval Aleš Pospíšil, bývalý hráč Spartaku a Pavel Ceh, momentálně šéftrenér mládeže v Přerově. Oba moderátoři se snažili přítomným divákům sdělit co nejvíce informací o každé kategorii, zároveň dělali i rozhovory s dětmi či komentovali právě probíhající trénink. Trénink každé kategorie byl zaměřen na určitou dovednost a zakončen hrou.

Po skončené prezentaci tréninků přišlo na vyvrcholení celého dne a to na přátelský zápas mužů s extraligovými Panthers Otrokovice. Zápas, kterému přihlíželo necelých 300 diváků byl doplněn o soutěže ve střelbě na branku a to jak pro dospělé, tak i pro mládež. V první přestávce soutěžila kategorie dospělých, kde byl hlavním cenou karton piv, který daroval pivovar Zubr. U mládeže byla naopak hlavní cenou florbalka značky FatPipe. Zápas skončil nakonec výhrou 6:2 pro favorita z Otrokovic, v následujících samostatných nájezdech byl však už úspěšnější Spartak.

Tento florbalový svátek lze považovat za velmi vydařenou akci, kterou bude chtít Spartak každoročně opakovat. I když se jednalo o premiérový ročník Dne otevřených dveří, zvládli pořadatelé tuhle akci podle návštěvníků na jedničku. Poslední informace na závěr – pokud máte doma mladého nadšence, který má zájem hrát florbal, avšak jste neměli možnost se zúčastnit této velké náborové akce, tak nelamte hlavu. Nábor dětí probíhá ve Spartaku po celý rok! Během roku máte možnost kdykoliv přijít na trénink dané kategorie, kde Vám trenéři sdělí všechny potřebné informace ohledně florbalu v Přerově.

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!