Derby ovládly Hranice

Muži A FBC Přerov zajížděli k zápasu Divize tentokrát do nedalekých Hranic. Soupeř byl favoritem zápasu, jelikož ukazuje v poslední době velmi dobrou formu a v tabulce je daleko výše než Přerov. Navíc nemohli hosté počítat hned s několika hráči do sestavy a poskládali nakonec jen dvě pětice. Hranice potvrdily svou roli a zaslouženě vyhrály.

FBC Hranice - FBC MSEM Přerov 11:6 (3:1, 4:3, 4:2)

Střely na branku: 34:18 (14:4, 10:7, 10:7)
Využití přesilovek: 0/2 - 2/5 (v oslabení 1:0)
Počet diváků: 49
Nejlepší hráči: Velech - Koutný

Góly (asistence): Koutný 3 (Malina 2, Kaďorek), Malina (Grener), Kaďorek (Malina), Hořecký (Kaďorek)

Hned první střídání událo ráz zápasu. Hranice na míčku a Kolajta to zkusil přes clonu - 1:0. V celé první třetině hrál Přerov pasivně, nebyl jistý na míčku a často jej zbytečně ztrácel. To domácím lilo tzv. vodu na mlýn a ti drželi míček povětšinou na svých čepelích. Kromě toho se jim celý zápas dařily i rychlé brejky, tedy zbraň, kterou chtěli sami použít hosté. Suma sumárum, za výsledek 3:1 po první třetině musel být Přerov ještě rád.

Nástup do druhé třetiny se už aktivnějšímu Přerovu podařil. Nebezpečno už bylo i před brankou Kosara, ale aktivita Hranic stále nutila hosty k pozornosti. Několikrát se domácím podařilo získat míček napadáním a i když Koutný dokončil svůj hattrick, Hranice se také trefovaly. Skóre po druhé části hry bylo 7:4 pro ně.

Bohužel vstup do závěrečné třetiny se Přerovu vůbec nepovedl. Co střídání, to brejk a velká šance Hranic. Dva góly a bylo po zápase. Přerov zvýšil aktivitu a napadáním dělal větší problémy domácím. Hra byla už vyrovnanější, ale o zápase bylo stejně rozhodnuto. Na obou stranách padly ještě dva góly a domácí naprosto zaslouženě přehrály dvě pětice Přerova.

Sestava: Raška, Ceh - Klimecký, Malina, Fafílek, Dvořák - Koutný, Kaďorek, Šefčík, Vychodil, Hnila, Grener, Hořecký

Textový online přenos

Zápas provázela moc pěkná kulisa, rozhodčí také pevně držely otěže zápasu v rukou a tak se mohlo žehrat jen na výkon Přerova, který nedokázal v derby soupeře více potrápit. Poslední venkovní "trip" čeká na hráče Přerova o víkendu 17. a 18. února, kde se utkají se soupeři na palubovkách silné Letky a Krnova. Potom už je čeká série čtyř domácích zápasů, kterou odstartuje 22. února další derby s Olomoucí.

Autor článku: Petr Malina