Deštivá sobota prosluněná třemi body, ženy si užily turnaj v Ostravě

FBC Olomouc 3:1 FBC Spartak Přerov
Góly: Stržínková (Gaďourková)

Zápas dvou moravských rivalů přinesl zajímavý vývoj, když se hned po začátku první třetiny prosadila Stržínková a tím poslala Přerov do vedení. I když na hřišti víceméně dominoval Přerov, další branku se mu už vsítit nepodařilo, navíc svými osobními chybami nabídl Olomouci hned tři příležitosti, kterých využila olomoucká hráčka Spurná a obrátila tak vývoj zápasu. Přerov tedy podlehl Olomouci 3:1.

FBC Spartak Přerov 6:3 SK PEMA Opava
Góly: Dvorská (Stržínková), Slaninová (Zmeškalová), Stržínková (Smékalová), Stržínková (Smékalová), Smékalová (Stržínková), Slaninová (Segeťová)

Hráčky Přerova se na Opavu vrhly jako lavina. Už ve čtvrté minutě otevřela skóre Dvorská, následována Slaninovou, a po překrásné florbalové souhře v podání Smékalové a Stržínkové Přerov zakončil první třetinu za stavu 3:1. Druhou třetinu Přerov nepustil Opavu ke slovu, a o dva další přerovské góly se opět postaraly Stržínková se Smékalovou. Ve třetí třetině byla sice střelecky úspěšnější Opava, ale přerovský náskok se jim dohnat nepodařilo, a kapitánka Přerova, Slaninová, uzavřela skóre výsledkem 6:3.

Náš velký dík patří Marku Zapletalovi, jehož zkušenosti a praktické rady se nám v průběhu zápasu velice hodily, a samozřejmě našemu neúnavnému trenérovi Jardovi Kubáčovi.

Sestava: Dvořáková, Dvorská, Gaďourková, Hrčková, Hrabalová, Smékalová, Stržínková, Slaninová, Segeťová, Šustová, Simonová, Zmeškalová

Autor článku: Barbora Gaďourkouvá