Devítka statečných v neděli ubila i Telnici

Absence několika hráčů v sestavě domácích vyústila v nasazení pouze devítky florbalistů do pole. Orel Telnice je navíc týmem, který v lize předvádí velice dobré výkony a pro tento duel zůstal favoritem zápasu. Nastavená taktika domácích slavila úspěch, který byl podpořený o výtečný výkon brankáře Rašky.

FBC Spartak MSEM Přerov – FK Orel Telnice 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)

Střely na branku: 23:31 (7:9, 7:11, 9:11)
Využití přesilovek: 0/1 – 0/2
Počet diváků: 48
Nejlepší hráči: Raška - Rybák

Góly (asistence): Kaďorek 2 (Klimecký, Malina), Malina (Kaďorek), Klimecký (Kaďorek)

Netradiční triumvirát v obraně Přerov – Malina, Grener, Dohnal vedl domácí s Raškou v zádech do taktického boje od první třetiny. Spartak se nikam netlačil, držel míček a snažil se postupně překonat obranu soupeře. Hosté zvolili podobnou taktiku a tak se šance tvořily ne v takovém tempu, jak jsme od zápasů přerovských často zvyklý. Malinovi gól rozhodčí neuznali, hosté z několika šancí končí na Raškovi, ale první trefu si přece jen připisují hráči ve žlutém. Skákající míček trefuje Vespalec odrazem od palubovky tak, že zapadá do šibenice – 0:1.

Není důvod moc věcí měnit. Důsledná obrana a přebírání hráčů pokračují. První přesilovka domácích sice zůstává nevyužita, ale gól už klepe na dveře. Ten přichází, když Jurečka uvolňuje na vlastní polovině Malinu a přečíslení 3 na 2 končí dorážkou přerovského kapitána – 1:1. Dále je k vidění vyrovnaná taktická bitva, ale psychická výhoda, zdá se, začíná být spíše na straně domácích. Domácí optimismus sice čeří branka Charváta, jen několik sekund na to ale Přerovu vychází pohledná kombinace, kterou zakončuje Kaďorek – 2:2.

Boj pokračuje. Telnice s vyšším podílem držením míčku buší do obrany Přerova, ten se osměluje k nebezpečným kontrům. Skóre mění opět hosté. Ztrátu míčku u mantinelu nekompromisně trestá Budík – 2:3. Domácí pak přečkávají oslabení a nadechují se k protiúderu. Šest minut před koncem hledá Kaďorek před brankou své spoluhráče a nevyprovokovaný Klimecký srovnává – 3:3. Ani ne minutu nato se domácí dostávají opět do tlaku, Malinova střela letí mimo, ale odráží se na hůl Kaďorka, který z úhlu strhává poprvé v zápase vedení na stranu Přerova – 4:3. Závěrečné minuty ještě nabízejí řadu infarktových okamžiků, ale ani dvě superšance Kaďorka, ani několik střel hostí z první po křížné přihrávce, se neujímají. Domácí tak běží vstříc svému brankáři, na kterém si dnes Telnice vylámala zuby a všechny body zůstávají v Přerově.

Sestava: Raška – Dohnal, Grener, Malina – Klimecký, Jurečka, Kaďorek, Ďopan, Fafílek, Veselý

Obětavý výkon nakonec přinesl Přerovu cenné tři body. Hosté prokázali své schopnosti, ale v prořídlých sestavách obou týmů se nakonec výhra musela přiklonit pouze na jednu stranu. Vítězství jsou tak povzbuzením do dalších ligových zápasů letošní sezóny. Rok 2015 je završen dobrou vlnou výsledků, nezbývá než věřit, že ne jinak tomu bude i na začátku toho příštího.