Do Krnova a Jeseníku? Muži A se vrátili s poloprázdným lupem.

FBC Orca Krnov - FBC MSEM Přerov 10:8 (1:4, 6:3, 3:1)
Střely na branku: 25:24 (6:7, 10:9, 9:8)
Využití přesilovek: 1/3 - 1/1
Počet diváků: 30 (odhad)
Textový online přenos

Góly (asistence): Ševčík 2 (Budník 2), Grener 2 (Kaďorek, Malina), Kowalík (Kaďorek), Malina (Kaďorek), Kaďorek (Grener), Hořecký (Dvořák)

V 17. minutě vedl Přerov v Krnově 4:0. Pár sekund před sirénou snížil Miškov a jeho parťák Filip si pochutnal na soupeři ve druhé třetině, kdy sám dal 6 gólů!? Stav 7:7 zlomil na svou stranu rozjetý Krnov a Přerov totálně propadl v utkání, které měl ve svých rukou. 

Komentář k zápasu podal obránce Jakub Vlček: "Tak rozhodně si myslím, že jsme byli minimálně v první třetině lepší tým. Hráli jsme to, co jsme měli a věřili jsme si, což dokazuje to, že jsme skoro celé oslabení byli na balónku a dokázali soupeře točit po celém hřišti. Pak v druhé třetině Krnov začal běhat a nestihli sme zareagovat, kvůli tomu sme dostali pár rychlých gólů. To nás rozhodilo a táhlo se to s náma po zbytek zápasu a i když sme měli poměrně dost šancí, tak oproti Krnovu nám chyběla efektivita v zakončení. Ale bojovali jsme do poslední sekundy a rozhodně další dobrá zkušenost, minimálně pro mě teda."

FBK Jeseník - FBC MSEM Přerov 7:11 (1:1, 2:6, 4:4)
Střely na branku: 29:25
Využití přesilovek: 1/1 - 0/1
Počet diváků: 73
Textový online přenos

Góly (asistence): Kaďorek 2 (Kowalík), Kowalík 2 (Kaďorek), Malina 2 (Kaďorek 2), Budník 2 (Malina, Dvořák), Kubalík (Dvořák), Hořecký (Dvořák)

Taktická bitva v první třetině znamenala skóre 1:1. Přerov ale ukázal své kvality ve druhé částu, kdy se dostal do trháku. Jednu z branek vstřelil Martin Kubalík. „Viděl jsem, že má Boris (Radim Dvořák) nahoře volno, tak jsem šel clonit před brankáře a obránce, připomínající vzhledem nějakého Seveřana vystřelil tak, že jsem to mohl tečovat a skončilo to v brance. Konečně. Avšak dnes se prosadila gólově celá naše lajna, což byl v předchozích zápasech kámen úrazu. Za to jsem moc rád a věřím, že nám to pomůže do dalších zápasů.” Přerov se ve třetí třetině dostal až do vedení 9:3, pak ale polevil. Jeseník se dostal do hry, ale porážce nakonec nezabránil.

Martin pak hodnotil celý zápas takto: „Výhra je super, pomalu se odlepujeme z temných hlubin naší soutěže. Na druhou stranu musím říct, že výsledek pro nás mohl být daleko příznivější. Máme problémy v obraně, neboť tam jsme nekompaktní. Když odvedeme 100% výkon do obrany, můžeme vyhrát každý zápas, ale musíme si navzájem pomáhat. Naštěstí nás dneska podržel Pája, jindy je to zase Zdeňa, kteří nám pomáhají nejvíce, jak můžou.“

Další hojný víkend na kanadské body zažil Lukáš Kaďorek. Ten přidal také svůj komentář ke hře svého týmu: „Myslím si, že v nedělním utkání v Jeseníku se na nás projevila sobotní porážka v Krnově, tak i dlouhé cestování. I když nutno podotknout, že cesta krásnou zimní krajinu byla velica příjemná. ;) Zápas v Jeseníku jsme začali koncetrovaně, což činil i jesenický tým, který hrál ve velmi hlubokém bloku a vyrážel do velmi nepříjemných brejků. Z jednoho takového se domácí dostali i do vedení. Naštěstí jsme nezpanikařili a nadále hráli velice koncentrovaně a dobývali jesenickou branku. Zápas se lámal myslím v půlce zápasu, kdy jsme dokázali soupeři odskočit na rozdíl více branek. Jejich obraný val se defakto zboural, což nám usnadnilo velice hru. Až do stavu 9:3 byla hra v naší režii, i když i soupeř byl velice nebezpečný, ale nás držel výkon Cehuňa. Po brance na 9:3 nastal na hřišti z naší strany neskutečný chaos. Přestali jsme hrát jednoduchý florbal a vymýšleli. Za což nás soupeř trestal. Jsem rád, že jsme měli docela nahráno a soupeři nezbývalo více času, protože se dostal až na skóre 7:10 a náš tým přidal pojistku do prázdné branky. Je třeba se z tohoto víkendu poučit a hrát poctivý florbal celých 60 minut jako jsme hráli v posledních domácích zápasech. V této soutěži každé mužstvo trestá chyby a my jich o tomto víkendu udělali spoustu.“

Sestava: Raška (Ceh v neděli) – Vlček, Malina, Dvořák, Hořecký – Grener, Kaďorek, Kowalík, Budník, Kubalík, Ševčík, Foldyna, Brauner (jen sobota)

Autor článku: Petr Malina

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!