Do Přerova zavítá extraliga žen!

Velký florbalový svátek zažije Přerov v pátek 14. prosince 2018. Do domácí haly Spartak Přerov totiž zavítá Extraliga žen a to konkrétně zápas mezi FBS Olomouc a K1 Florbal Židenice. Svoji premiéru zde měla Extraliga už minulý rok, kdy se na domácí palubovce Přerova odehrál zápas mezi Židenicemi a Ostravou. Tento zápas navštívilo 250 diváků a právě tohle číslo bude chtít přerovský florbalový klub překonat. Více o tomto zápase již řekne v rozhovoru šéftrenér klubu a hlavní pořadatel zápasu Pavel Ceh. 

Ahoj Pavle. Jak se na myšlenku uspořádat extraligový zápas žen v Přerově vůbec přišlo? 

Ahoj Dane. Možnost vyvezení extraligového zápasu do regionu, navrhl olomoucký klub FBS všem účastníkům setkání zástupců klubů Olomouckého kraje, které proběhlo letos v červnu v Olomouci. Jelikož však s dívčí strukturou pracuje v našem kraji pouze Přerov, Olomouc a lehce i Hranice, nebyla tato nabídka pro ostatní týmy příliš lákavá. Osobně jsem vůbec nad touto nabídkou neváhal a k odpořádání akce se hned za náš klub přihlásil.

V minulé sezoně se v Přerově už extraliga žen odehrála. V čem se bude lišit letošní zápas od toho z předešlé sezony?

Myslím, že se oba tyto budou rapidně lišit. Minulou sezonu si zápas odpořádal sám klub z Židenic. Nedělala se téměř žádná propagace, ani doprovodný program. Letos bude pořádání převážně na našich bedrech, s výpomocí od Olomouce, která zajistí hlavně specifické požadavky reglementu nejvyšší soutěže žen. Chceme do zápasu zapojit i naše mladé naděje. Zápas zpestříme o soutěže pro diváky, či pro základní školy. Škola, která bude mít nejvíce dětí na zápase, vyhraje totiž vak s florbalkami. Tato soutěž bude

taky hodně souviset s náborem, který bude probíhat během zápasu. Cílem je sice překonat divácký rekord z minulé sezony, avšak druhou stránku akce, chceme zaměřit na nábor a propagaci florbalu v Přerově.

Minulý rok se v dresu Židenic prezentovaly sestry Grufíkovy, které pocházejí z Přerova. Letos za Olomouc hraje jejich mladší sestra Marie, která plní v Přerově roli trenérky u elévkyň a mladších žákyň. Zároveň má do Přerova vyřízené střídavé starty. Bude v tomto zápase v roli hráče?

Tohle je otázka spíše na trenéry Olomouce a na samotné Marušce. Vím, že byla dlouho dobu mimo kvůli problémům s kolenem, proto si vyřídila střídavé starty do Přerova, aby měla zápasovou vytíženost. Osobně bych si strašně přál, aby nastoupila. Jsem moc rád, že ji mám v trenérském týmu a myslím si, že její svěřenkyně by ji moc rádi viděli i na hřišti. Pro ni samotnou by to byl určitě speciální a možná i emotivní zážitek.

Otázka na závěr. Kolik diváků navštíví tento zápas?

Než za celkové číslo, budu rád za celkový dojem z této akce. Chceme ukázat, že florbal v Přerově táhne lidi. Ať už jsou děti, či dospělí. Budeme samozřejmě rádi za každého diváka, který na tento přerovský florbalový svátek dorazí do naší domácí haly. Hlavním cílem je, aby zápas bavil a aby všichni, co se této akce zúčastní, odcházeli ze zápasu s dobrým pocitem. Abych tě, ale Dane nezklamal, řeknu ti, i tu číslici. Tipuji, že zápas navštíví 333 diváků.

Děkujeme ti Pavle za rozhovor. Ať se akce podaří.

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!