Domácí Hluk přetlačil muže Spartaku v ligové premiéře nové sezóny

Spartak proti Spartaku nebo-li Hluk proti Přerovu. Tento duel nabídlo první kolo Divize mužů pro sezónu 2015/2016. Soupiska domácích čítala sedmnáct hráčů, to hosté sčítaly omluvenky – Ceh, Hnila, Dohnal, Veselý, Ďopan, Gereš nebo Klimecký. Ti všichni z různých důvodů neodcestovali k prvnímu boji sezóny. Ligovou premiéru si zase připsali věkem ještě junioři, brankář Raška a útočník Kubalík. Z olomouce na hostování navíc letos vypomáhají Přerovu Doubek s Roletzkým. Za zmínku jistě stojí účast cestovatele a kmenového hráče Přerova Ondry Jünglinga.

FbK Spartak Hluk – FBC Spartak MSEM Přerov 10:7 (3:3, 4:2, 3:2)
Góly (asistence): Koutný 2 (Jüngling, Dvořák), Jurečka 2 (Roletzký, Dvořák), Roletzký 2 (Fafílek, Jüngling), Jüngling

Domácí vletěli na soupeře svým hurá stylem a i když neměli nijak výraznou převahu, stejně se jim podařilo vstřelit rychlé dva góly. Hosté se do zápasu pomalu dostali také a především díky faulům Hluku se jim povedlo srovnat skóre na 3:3 po první třetině.

Úvod druhé periody vyšel Přerovu náramně. Koutný skvělou akcí dává čtvrtý gól Přerova a za několik momentů motá obranu znovu, je faulován, střílí a míček je v síti. V okamžiku střely však rozhodčí necitlivě píská a gól Přerovu přiznán není. Domácím se zadaří v oslabení a další akcí země vzduch otáčí sami skóre – 5:4. Další výrazný zásah do zápasu nastává, když nechtěná vysoká hůl Koutného je oceněna pětiminutovým oslabením. V přesile padají tři góly a Hluk vede 7:5.

Poslední část hry je plná neurovnaností. Přerov bojuje a domácí stále hrají „gong-show“ přímočasrým stylem. Kubalík šťouchá míček za domácího gólmana, který jej dle mnohých vytahuje zpoza své brankové čáry. Debaty s rozhodčím stojí Přerov mnohem více, protože domácí brankář posílá Hluk do úniku končícím snadným gólem. Přerov odpovídá, ale stejná situace se opakuje. Gól domácích z brejku a odpověď Přerova – 9:7. Stále je čas, Roletzký dvakrát sám před golmanem je nejprve seknut a potom odhozen ukázkovým hitem, hrajeme dále a domácí zastaveni v brejku faulem jedou trestné střílení, které krásně proměňuje pětibodový Olbert – 10:7. Velice bojovný a vyrovnaný zápas tak končí pro hosty velice nešťastně.

Sestava: Raška – Malina, Grener, Fafílek, Dvořák – Doubek, Jurečka, Roletzký, Jüngling, Koutný, Halika, Kubalík

Petr Malina

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!